تاکید فخرالدین آلتون به لزوم حمایت از تلاش‌های دیپلماتیک ترکیه در شرق دریای مدیترانه

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفخرالدین آلتون رئیس دفتر روابط عمومی ریاست جمهوری، با اشاره به تداوم پایبندی ترکیه به پیدایش راه حل دیپلماتیک در شرق دریای مدیترانه اعلام کرد:”از کلیه طرفین خواهان حمایت از تلاش‌های دیپلماتیک ترکیه هستیم.”

فخرالدین آلتون رئیس دفتر روابط عمومی ریاست جمهوری، با اشاره به تداوم پایبندی ترکیه به پیدایش راه حل دیپلماتیک در شرق دریای مدیترانه اعلام کرد:”از کلیه طرفین خواهان حمایت از تلاش‌های دیپلماتیک ترکیه هستیم.”

آلتون در رابطه با اعزام کشتی تحقیقات اوروچ رئیس به شرق دریای مدیترانه در پی انجام امور تعمیر و نگهداری توئیتی منتشر کرده و ضمن تاکید به اینکه اوروچ رئیس در داخل حوزه صلاحیت دریایی ترکیه به فعالیت خود ادامه خواهد داد، نوشت: ” پیام ما واضح و روشن است. همچنان به پیدایش راه حل دیپلماتیک پایبند هستیم. از کلیه طرفین به ویژه یونان، می‌خواهیم تا از حمایت‌های دیپلماتیک ترکیه حمایت کنند. ولی اگر می‌گویید “چیزی که مال من است از آن من بوده و در مورد آنچه که برای توست مذاکره می‌کنیم “باید بگوییم که مذاکره ای در کار نخواهد بود. به راحتی به این روزها نرسیدیم. به رهبری رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری کشورمان کلیه موانع “غیرقابل عبور” را یکی پس از دیگری از میان برداشتیم. هر بار نیز ملت و کشورمان پیروز شد. توقف نکرده و به حرکت ادامه خواهیم داد. راه اوروچ رئیس‌مان هموار باد.”