تایید برتری بایدن بر ترامپ در جورجیا / قاضی پنسیلوانیا دوباره به ترامپ دست رد زد / وکیل شخصی ترامپ: ستاد انتخاباتی ما شکایت خود در میشیگان را پس می‌گیرد / تعداد آرای بایدن به مرز ۸۰ میلیون رسید / دولت ترامپ مخفیانه امور انتقال قدرت را پیش می‌برد / اوباما: از ادعاهای ترامپ درباره تقلب کمتر تعجب می‌کنم اما از جمهوری خواهان متعجبم / بایدن: مطمئنم ترامپ می‌دانست که پیروز نخواهد شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، «جیمز روزن»، خبرنگار گروه رسانه‌ای «سینکلر» و خبر‌نگار سابق شبکه خبری فاکس‌نیوز روز پنجشنبه به نقل از منبعی موثق نوشت: «در حالی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از پذیرش شکست در مقابل جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب خودداری کرده، یک منبع موثق به من گفته که کارکنان شورای امنیت ملی کاخ سفید از جمله رابرت اوبراین بی‌سر و صدا در حال پیشبرد انتقال قدرت است تا اطمینان حاصل شود که انتقال قدرت بدون مشکل انجام شود.»

تایید برتری بایدن بر ترامپ در جورجیا

تایید برتری بایدن بر ترامپ در جورجیا


بازشماری آرای ایالت جورجیا هم به برتری نامزد حزب دموکرات انجامید.

سی‌ان‌ان در خبری فوری به نقل از مقام‌های انتخاباتی ایالت جورجیا اعلام کرد بازشماری آرای این ایالت نشان داد جو بایدن توانسته است رقیب انتخاباتی‌اش دونالد ترامپ را شکست دهد.

برد رافنسپرگر، بلندپایه‌ترین مقام انتخاباتی ایالت جورجیا و از اعضای حزب جمهوری‌خواه گفت: «بررسی‌ها نتیجه اولیه انتخابات یعنی پیروزی بایدن در انتخابات این ایالت را تایید می‌کند.»

پنسیلوانیا دوباره به ترامپ دست رد زد

پنسیلوانیا دوباره به ترامپ دست رد زد

قاضی پنسیلوانیا بامداد جمعه با درخواست کمپین ترامپ برای شمارش نکردن آرای غیابی مخالفت کرد.

با گذشت سه هفته از پایان انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی بایدن نامزد دموکرات‌ها در این انتخابات، کمپین ترامپ همچنان به دنبال تثبیت ادعاهای خود در مورد انجام تقلب در ایالت‌های کلیدی است.

شبکه سی ان ان گفت، به دنبال ارائه شکایت کمپین ترامپ برای محسوب نکردن آرای غیابی در پنسیلوانیا، قاضی این ایالت پس از بررسی شکایت با درخواست کمپین ترامپ موافقت نکرد.

کمپین ترامپ بر این باور است که حدود ۲ هزار رای غیابی در پنسیلوانیا به دلایل فنی نباید در شمارش نهایی آرای این ایالت لحاظ شود.

قاضی پنسیلوانیا با رد درخواست کمپین ترامپ اعلام کرد که حذف آرای غیابی حق رای دهندگان را تضعیف می‌کند.

ایالت پنسیلوانیا از جمله ایالت‌هایی است که کمپین ترامپ در آن ادعای انجام تقلب در انتخابات ندارد و تنها بر این باور است که آرای غیابی نباید در شمارش نهایی آرا به حساب آیند.

ترامپ با نادیده گرفتن نتایج رسمی انتخابات در این مدت بارها در حساب توئیتری خود مدعی  پیروزی در انتخابات و وجود تقلب در آرای انتخاباتی شده است، موضوعی که به کرات  ادعاهای وی با محدودیت و برچسب‌های هشدارآمیز توئیتر همراه شده است.

تمامی پیام‌های توئیتری ترامپ در این زمینه با محدودیت و هشدار شبکه اجتماعی توئیتر مواجه شد که به مخاطب یادآوری می‌کند «این ادعاها دروغ و ستیزه جویانه است».

وکیل شخصی ترامپ: ستاد انتخاباتی ما شکایت خود در میشیگان را پس می‌گیرد

«رودی جولیانی»، وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت ستاد انتخاباتی ترامپ در حال پس گرفتن شکایت خود به نتایج انتخابات در ایالت میشیگان است. جولیانی در این بیانیه گفت: «امروز صبح، به دلیل آسوده شدن خیالمان، در حال پس گرفتن شکایت خود در میشیگان هستیم.»

وکیل شخصی رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای گفته ستاد انتخاباتی ترامپ در حال پس گرفتن شکایت خود به نتایج انتخابات در ایالت میشیگان است.

«رودی جولیانی»، وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت ستاد انتخاباتی ترامپ در حال پس گرفتن شکایت خود به نتایج انتخابات در ایالت میشیگان است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، جولیانی در این بیانیه گفت: «امروز صبح، به دلیل آسوده شدن خیالمان، در حال پس گرفتن شکایت خود در میشیگان هستیم.»

وی در ادامه هدفی که ستاد ترامپ در این ایالت دنبال می‌کرد را اینگونه تشریح کرد: «جلوگیری از تأیید زود‌هنگام انتخابات در بخش “وِین” تا شهروندان این بخش مطمئن شوند هر رأی قانونی شمارش شده و هر رأی غیر‌قانونی نیز شمارش نشود.»

ستاد انتخاباتی و هم‌پیمانان ترامپ به دنبال اعلام پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه)، شکایاتی را با هدف به تعویق انداختن تأیید نهایی بایدن بعنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا و ارائه شواهدی برای اثبات تقلب در شمارش آراء انتخاباتی مطرح کردند.

تیم ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات به نفع خود، از دادگاه درخواست کرده بود که مانع دو ایالت میشیگان و پنسیلوانیا در تأیید بایدن بعنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شوند.

قانونگذاران ایالت میشیگان نیز در خصوص درخواست ترامپ برای تغییر آراء الکترال به نفع ترامپ تصریح کردند که هرگونه مداخله مجلس ایالتی در انتخابات، خلاف قانون ایالتی است.

تعداد آرای بایدن به مرز ۸۰ میلیون رسید

در حالی که شمارش آرا در سراسر ایالات متحده ادامه دارد، تعداد آرای جو بایدن نامزد دموکرات به مرز ۸۰ میلیون رای رسیده است.

در حالی که شمارش آرا در سراسر ایالات متحده ادامه دارد، تعداد آرای جو بایدن نامزد دموکرات به مرز ۸۰ میلیون رای رسیده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس چهارشنبه گزارش داده است تعداد آرا جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا به مرز ۸۰ میلیون رسیده است.

آسوشیتدپرس آرای شمرده شده و قطعی برای بایدن را ۷۹,۵۱۳,۶۹۵ رای و برای ترامپ ۷۳,۶۰۱,۶۴۷ رای اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، بایدن پیش از این با اخذ بیش از ۷۰ میلیون رای یک رکورد جدید را در بین نامزد‌های ریاست جمهوری آمریکا برجا گذاشته بود. این رکورد پیش از این در اختیار باراک اوباما با ۶۹.۴ میلیون رای در انتخابات ۲۰۰۸ میلادی بود.

ترامپ نیز با کسب بیش از ۷۰ میلیون رای رکورد بالاترین رای کسب شده توسط یک نامزد شکست خورده در انتخابات را ثبت کرده است.

تاکنون بیش از ۱۵۵ میلیون رای شمارش شده و هنوز شمارش آرا در کالیفرنیا و نیویورک ادامه دارد. میزان مشارکت آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری حدودا ۶۵ درصد بوده است که این بالاترین رقم از سال ۱۹۰۸ میلادی به شمار می‌رود.

بایدن بیش از ۶ میلیون رای از ترامپ جلوتر است، ولی رئیس جمهور فعلی آمریکا حاضر به قبول شکست نشده است.

برخی رسانه‌های خبری اعلام کرده‌اند که بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال پیروز انتخابات شده و ۲۳۲ رای الکترال نیز به ترامپ رسیده است.

خبرنگار آمریکایی به نقل از منبعی موثق: دولت ترامپ مخفیانه امور انتقال قدرت را پیش می‌برد

«جیمز روزن»، خبرنگار گروه رسانه‌ای «سینکلر» و خبر‌نگار سابق شبکه خبری فاکس‌نیوز روز پنجشنبه به نقل از منبعی موثق نوشت: «در حالی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از پذیرش شکست در مقابل جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب خودداری کرده، یک منبع موثق به من گفته که کارکنان شورای امنیت ملی کاخ سفید از جمله رابرت اوبراین بی‌سر و صدا در حال پیشبرد انتقال قدرت است تا اطمینان حاصل شود که انتقال قدرت بدون مشکل انجام شود.»

یک خبرنگار آمریکایی به نقل از منبعی موثق گزارش کرده که مشاور امنیت ملی کاخ سفید به طور مخفیانه در حال پیشبرد روند انتقال قدرت به دولت بعدی آمریکاست.

«جیمز روزن»، خبرنگار گروه رسانه‌ای «سینکلر» و خبر‌نگار سابق شبکه خبری فاکس‌نیوز روز پنجشنبه به نقل از منبعی موثق گزارش کرد که «رابرت اوبراین»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به طور مخفیانه در حال پیشبرد روند انتقال قدرت به دولت بعدی آمریکاست.

جیمز روزن با انتشار پیامی در توئیتر ضمن اعلام این خبر نوشت: «در حالی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از پذیرش شکست در مقابل جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب خودداری کرده، یک منبع موثق به من گفته که کارکنان شورای امنیت ملی کاخ سفید از جمله رابرت اوبراین بی‌سر و صدا در حال پیشبرد انتقال قدرت است تا اطمینان حاصل شود که انتقال قدرت بدون مشکل انجام شود.»

این خبرنگار آمریکایی در حالی این خبر را اعلام کرده که رابرت برایان پیشتر در مصاحبه با شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز گفته بود: ‌«به نظر می‌رسد که بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است.»

وی همچنین گفت در صورتی که پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا ثابت شود، انتقال قدرت به صورت بسیار حرفه‌ای انجام خواهد شد.

با وجود اینکه برخی رسانه‌های آمریکایی با توجه به آرای شمارش شده الکترال، بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب آمریکا معرفی کرده‌اند، اما تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.

ترامپ همچنین در روند انتقال قدرت به جو بایدن سنگ‌اندازی کرده و با انتشار پیام‌های متوالی در توئیتر خود را پیروز انتخابات دانسته است.

اوباما: از ادعاهای ترامپ درباره تقلب کمتر تعجب می‌کنم؛ از این بابت ناراحتم که بسیاری از مقام‌های جمهوری خواه با ترامپ همراه شده‌اند / آنها به این دلیل همراه ترامپ هستند که احساس ترس می‌کنند

رییس جمهوری پیشین آمریکا گفت، جمهوریخواهان به این دلیل همراه ترامپ هستند که ترسیده‌اند.

رییس جمهوری پیشین آمریکا گفت، جمهوریخواهان به این دلیل همراه ترامپ هستند که ترسیده‌اند.

باراک اوباما بامداد جمعه در مصاحبه اختصاصی با شبکه ام اس ان بی سی گفت: دفاع جمهوری‌خواهان از ادعاهای تقلب بی اساس دونالد ترامپ نگران کننده است.

اوباما افزود: اینها فقط ادعاهای بی اساس هستند و در دادگاه‌ها رد شده‌اند و من از انجام این کارهای ترامپ کمتر تعجب می‌کنم.

رییس جمهوری پیشین آمریکا در ادامه با انتقاد از عملکرد جمهوریخواهان گفت: من بیشتر ناراحت هستم که بسیاری از مقام‌های جمهوری خواه با ترامپ همراه شده‌اند، آن هم نه به این دلیل که واقعاً آن را باور دارند بلکه به این خاطر که آنان احساس ترس می‌کنند.

وی افزود: من نیز مانند هر شهروند آمریکایی چه جمهوریخواه و چه دموکرات نگران شده‌ام وقتی هیچ مدرکی در مورد اقدام غیرقانونی یا تقلبی وجود ندارد شما شروع به تلاش برای مسدود کردن، نفی کردن و لغو آرای مردم می‌کنید.

اوباما همچنین از رسانه‌های خبری متمایل به محافظه کار از برجسته کردن این ادعاها انتقاد کرد.

اصرار رییس جمهوری آمریکا بر انجام تقلب در انتخابات ۲۰۲۰، جمهوریخواهان را در وضعیت نامشخصی گرفتار کرده که آیا آنان باید همچنان به ترامپ وفادار بمانند و یا از حفاظت از دموکراسی دست بردارند.

میچ مکانل رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس سنا به خبرنگاران گفت: ما می‌خواهیم یک انتقال منظم از این دولت به دولت بعدی داشته باشیم.

تام تیلیس سناتور جمهوریخواه نیز به شبکه ان بی سی نیوز گفت: بایدن براساس نتایج احتمالاً رئیس جمهوری منتخب است اما ترامپ حق دارد چالش‌های قانونی را برطرف کند.

وی افزود: من می‌دانم که همه می‌خواهند (دوران ترامپ) پایان یابد اما روز تحلیف ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) است. من فکر می‌کنم ما وقت داریم که مسائل را حل کنیم تا اطمینان حاصل شود که هر دو طرف از نتیجه کار راضی هستند.

بایدن: مطمئنم ترامپ می‌دانست که پیروز نخواهد شد / دشوار می‌توان درک کرد که این مرد چگونه فکر ‌می‌کند؛ رفتارش واقعا تکان‌دهنده است

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، عدم پذیرش نتیجه انتخابات توسط رقیب خود را محکوم کرده و گفت که این کار پیام غلطی درباره کشور می‌فرستد.

«جو بایدن» رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا خودداری «دونالد ترامپ» رقیب خود از پذیرش نتیجه انتخابات را محکوم کرده و گفت که این کار پیام غلطی درباره کشور می‌فرستد.

به گزارش بی‌بی‌سی، وی افزود که اطمینان دارد ترامپ می‌دانسته که پیروز نخواهد شد و از خود «بی‌مسئولیتی باورنکردنی» نشان داده است.

بایدن افزود که ترامپ به عنوان «یکی از غیرمسئول‌ترین روسای جمهوری در تاریخ آمریکا در یادها خواهد ماند».

وی همچنین گفت: «دشوار می‌توان درک کرد که این مرد چگونه فکر ‌می‌کند. رفتارش واقعا تکان‌دهنده است».