«تبرّی همگانی از روحانی هتاک شبکه ۴، ثمره مبارکی دیگر از فضای مجازی»

احمد حیدری

شبکه ۴ سیمای جمهوری اسلامی در برنامه گفتگو محور «زاویه» از روحانی‌ای به عنوان کارشناس دعوت کرد و روحانی مزبور در برنامه پخش مستقیم، بر خلاف اخلاق دینی و طلبگی، به رئیس جمهور منتخب توهین کرد. البته در این سال‌ها توهین به رئیس جمهور و وزرایش بخصوص وزیر امور خارجه نردبان ترقی شده و هر روز شاهد این توهین‌ها و ترقی‌ها می‎باشیم و شاید نامبرده هم با اطمینان از این روند، به امید پیمودن چند پله از نردبان ترقی، به توهین صریح به دومین مقام و منتخب مستقیم مردم اقدام کرد. خوشبختانه توهین او در فضای مجازی انتشار گسترده یافت و در معرض قضاوت و انکار افکار عمومی قرار گرفت و فشار افکار عمومی همه کسانی که در این توهین سهیم بودند را به نوعی به پوزش طلبی واداشت.

این روحانی هتاک به عنوان عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و بنا به گفته مدیر شبکه ۴، استادی که مؤلّف ۷ کتاب علمی! است، معرفی گردیده بود! ولی اخیراً روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، با صدور اطلاعیه‌ای، عضویت او در هیئت علمی و هر گونه رابطه استخدامی او با این پژوهشگاه را انکار و اعلام کرده است: «ایشان عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی معرفی شده، در حالی که هیچ‌گونه رابطه استخدامی با این مجموعه ندارد.»

این هم نمونه‌ای دیگر از برکات فضای مجازی برای مردم و خطر این فضا برای خودکامگانی است که خود را آزاد از هر قید و بند می‌خواهند و به همین دلیل است که با تمام توان در صدد محدود کردن هر چه بیشتر این فضا هستند تا افکار عمومی نتواند از این مسائل آگاه شود و موضع بگیرد و آنان را مجبور به عقب نشینی و عذرخواهی کند. نمونه‌اش را در بازپرسی اخیر وزیر ارتباطات شاهد بودیم.

مردم ایران با توجه به این برکات بسیار ارزشمند، باید از آزادی این فضا با تمام توان دفاع کنند و اجازه ندهند قدرتمداران در محدود ساختن این فضا توفیق یابند.