تبعیض از این آشکارتر!؟

✍️اکبر اعلمی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند؛ توئیتر، فیسبوک و تلگرام برای عموم مردم جایز نیست و به همین دلیل این سه شبکه توسط دست‌اندرکاران مربوطه فیلتر شده است.
از این‌رو مردم ایران که از دهها شبکه رادیو و تلویزیون و صدها نشریه داخلی، برای بیان عقاید خود، امر به معروف و نهی از منکر، تعامل و گفتگو با یکدیگر و همچنین دسترسی به اخبار و اطلاعات واقعی محروم می‌باشند، جهت استفاده از این شبکه‌ها ناگزیر به استفاده از فیلترشکن هستند و برخی از مسوولان حتی پا را از این فراتر نهاده و با استناد به ماده یک قانون جرایم رایانه‌ای معتقدند که استفاده از فیلترشکن هم عنوان جزایی داشته و قابل تعقیب و پیگیری است!

این درحالیست که رهبر جمهوری اسلامی و رئیس قوه قضاییه به عنوان مجری قانون و عدالت که اکنون داوطلب پست ریاست‌جمهوری و پاسداری از قانون اساسی نیز هست، با وجود دسترسی آسان به حدود صد شبکه رادیو و تلویزیونی سراسری، ماهواره‌ای و استانی و صدها نشریه داخلی، برای ورود به شبکه‌هایی که برای دهها میلیون نفر فیلتر شده است، از فیلترشکن استفاده نمی‌کنند و دارای اینترنت بدون پالایش هستند و به همین سبب برخلاف عموم ملت ایران بدون کوچکترین زحمتی به شبکه‌هایی مثل؛ توئیتر، تلگرام و فیسبوک دسترسی دارند!

اکنون پرسش اینجاست که اگر استفاده از این شبکه‌ها، غیرمجاز و حتی غیرقانونی است، چرا رهبر و قاضی‌القضات جمهوری اسلامی که در برابر قانون با سایرین یکسان هستند، مجاز به استفاده از این محرمات و شبکه‌های غیرقانونی هستند!؟ آیا تبعیض از این آشکارتر!؟

“لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ کَبُرَ مَقْتًا عِنْدَ اللَّهِ أَنْ تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ؛ اى کسانى که ایمان آورده‏‌اید چرا چیزى مى‏ گویید که انجام نمى‏‌دهید!؟ نزد خدا سخت ناپسند است که چیزى را بگویید و انجام ندهید”