تبلیغات میلیاردی برخی از نامزدهای ریاست جمهوری در فاصله بیش از دو مانده تا انتخابات / شیادان تبلیغاتی در کمین نامزدها

شنیده ها

هر روز که می‌گذرد، یعنی یک روز دیگر به ۲۸ خردادماه نزدیکتر شده است و در این میان، تکاپوی برخی از نامزدها نیز بیش از پیش می شود.

رپرتاژهای متکثر و متنوع‌تر شده در هر روز، و انتشار گسترده مطالب کاندیداها، گواه این ماجراست.

توییت، فیلم و ‌ اخبار متفاوتی از نامزدها به صورت رپرتاژ آگهی، ناگهان در چندین کانال تلگرامی با مبالغ میلیونی و بعضا میلیاردی منتشر می‌شود.

و انگار که در پس این هزینه‌ها، برای تولید هر مطلب اتاق فکر عظیمی هم وجود دارد که تولیداتش به هر نتیجه ای می انجامد الا نتیجه دلخواه کاندیداهای مربوطه.

نکته جالب ماجرا اینجاست که این نامزدها با هزینه‌های میلیونی و بعضا میلیاردی نه تنها محبوب نشده‌اند بلکه در نظرسنجی‌ها با کاهش آرا خود مواجه بوده‌اند.

گویا اتاق‌های فکر کاندیداها بیشتر بدنبال پرکردن گاوصندوق‌های اتاق خود هستند و اصولا با رسانه و جریان سازی و طراحی حال نمی‌کنند!

انتشار چند مطلب از یک نامزد در روز، آن هم بصورت ناشیانه، بدون مخاطب‌شناسی، بدون زمان‌شناسی و بدون نیازسنجی باعث زدگی مخاطب می‌شود که گویا اعضای اصلی ستاد نامزدها نیز یا اطلاعی از این موارد ندارند یا در دام جوسازی‌‌های همین اتاق‌ها گیر کرده‌اند.

بعضا هم به نظر می رسد برخی موسسات و شرکت ها و افراد ، تحت عنوان کارشناس تبلیغات در حال اغفال نامزدها و تیم های تبلیغاتی آن ها بوده و در صددند تا از این فرصت استفاده کرده و با در باغ سبز نشان دادن به نامزدها و تیم های تبلیغاتی آن ها برای پیروزی آن ها تضمین صد در صدی بدهند ، تضمین هایی که اصلا ضمانت اجرایی ندارد و تنها فایده آن ها پر شدن جیب آن موسسات و شرکت ها و افراد تبلیغات چی است.