تجمع اعتراضی زندانیان سیاسی در زندان اوین

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروز جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰، ده‌ها زندانی سیاسی در اعتراض به جو امنیتی حاکم بر زندان اوین تجمع اعتراضی برپا کردند.

بر اساس خبر رسیده به ایران‌وایر، زندانیان در این تجمع با سر دادن شعارها و مطرح کردن خواسته‌هایی چون «ظلم ظابطان در زندان ممنوع»، «دخالت امنیتی ها ارا افشا می‌کنیم»، «یا آزادمان کنید یا برایمان دادگاه علنی برگزار کنید» و «فضای امنیتی را تحمل نمی‌کنیم» خواستار کوتاهی دست نهادهای امنیتی از پرونده‌های محکومان سیاسی شدند.

گفتنی است که در زندان اوین چند دفتر وبازداشتگاه جداگانه متعلق به وزارت اطلاعات وسازمان اطلاعات سپاه وجود دارد که همین امر سبب دخالت نهادهای امنیتی در پرونده های متهمین و محکومین سیاسی شده است.

در هفته های گذشته انتشار تصاویر دوربین‌های مداربسته زندان اوین که توسط گروهی تحت نام عدالت علی هک شده بود، توجه افکار عمومی را به وضعیت وخیم زندانیان در اوین و سایر زندان‌های جمهوری اسلامی جلب کرده است.

در ماه‌های گذشته نیز تعدادی از زندانیان سابق سیاسی و عقیدتی با اشاره وضعیت فاجعه‌بار زندان‌های جمهوری اسلامی شکایتی را علیه آمران و عاملان سلول انفرادی ثبت کردند وخواستار برچیده شدن شکنجه و سلول‌های انفرادی شدند.