تجمع سهامداران و مال باختگان پدیده شاندیز

ظهر دیروز با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی برای چندمین بار سهامداران پدیده مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی تجمع کردند
به گزارش خبرنگار نگام بیش از چند صد نفر از سهامداران و مال باختگان پدیده شاندیز مقابل درب استانداری خراسان رضوی که از انتظار چندین ماهه برای روشن شدن وضعیت خود به ستوه آمده اند دیروز در مشهد اعتراض خود برای چندمین بار به صورت تجمع آرام به مدیران استان اعلام کردند.
لازم به ذکر است پروژه پدیده شاندیز در زمان دولت احمدی نژاد به مدیریت محسن پهلوان مقدم با شراکت و پذیره نویسی یکی از موسسات مالی و بانکی بنام مهر با نام سابق موسسه مالی و اعتباری بسیجیان وابسته به سپاه پاسداران با رانت و تبلیغات عظیم رسانه ای کار خود را آغاز نمود.
سهامداران شرکت پدیده شاندیز که تا به حال در مکان‌های مختلفی تجمع کرده‌ و تا کنون هیچ پاسخ قانع کننده ای دریافت نکرده اند خواستار تشریح نتایج مصوبه شورای عالی امنیت ملی و  نحوه بازپرداخت حواله‌های خود هستند.
پدیده شاندیز با تبلیغات عظیم خود ضمن جلب اعتماد عمومی با استفاده از جذب دارایی های مردم همراه با وام های هنگفتی که از بانکها و موسسات مالی دیگر کشور استخراج کرده  عملا آنها را به ورطه ورشکستگی کشانده است که موسسه مالی میزان و آرمان نمونه هایی از آن می باشند.
به گفته بعضی از مالباختگان و سهامداران پدیده شاندیز در روزهای اخیر، مردم همگی منتظر انتشار بیانیه سوم این شرکت به منظور شفاف ‌سازی فعالیت‌ها هستند، اما این انتظار طولانی باعث اعتراض آنها به مدیران استان خراسان رضوی شده است.
بنابر آنچه گفته می شود در بین مدیران پدیده هم اختلاف نظر بسیار زیاد است،آنان در چند ماه گذشته به هیچ گزینه ای توجه نکرده و تنها روی سرمایه گذاری های جدیدحساب کرده اند اما تا کنون هنوز هیچ نشانه ای از وجود پول نزد آنان و ارائه موجودی حساب به مردم مشاهده نشده است.
با توجه به رد سرمایه گذاران پیشنهادی، دیگر راه حلی برای این مشکل به نظر نمی رسد و ایده ها و راه حل‌های قبلی نیز در خصوص حل مشکلات پدیده شاندیز عملا دور از انتظار می باشد.