تحریم شرکت خطوط هوایی ماهان از سوی امریکا

پایگاه خبری / تحلیلی نگامایالات متحده امریکا اعلام کرد که شرکت خطوط هوایی ماهان ایر و مسئولان این شرکت را را به دلیل ارائه و تدارک اسلحه از ایران به یمن، تحریم میکند

ایالات متحده امریکا اعلام کرد که شرکت خطوط هوایی ماهان ایر و مسئولان این شرکت را را به دلیل ارائه و تدارک اسلحه از ایران به یمن، تحریم میکند.

بر اساس بیانیه کتبی صادره از وزارت دارایی ایالات متحده امریکا، شرکت حمل و نقل ESAİL با مرکزیت شانگهای و ۳ تن از مسئولان فروش خطوط هوایی ماهان ایران با مرکزیت هنگ کنگ، به نام نیروهای بیت المقدس وابسته به سپاه پاسداران ایران، به یمن اسلحه وارد میکرده اند.

در این بیانیه اظهار شد که: “این تصمیم، یکی از گامهایی که است که دولت امریکا برای قطع حمایتهایی که به شبه نظامیان حوثی در یمن میشود، برداشته است.”

استیون منوچین وزیر دارایی امریکا نیز گفت: “رژیم ایران، برای حمایت از شبه نظامیان منطقه ای که موجب به میان آمدن بحران انسانی در یمن و سوریه شده اند، از بخشهای هوانوردی و حمل و نقل استفاده میکند. صنایع هوانوردی و حمل و نقل باید در رابطه با مورد سوء استفاده قرار گرفتن از سوی تروریستها، بسیار هوشیار باشند.”