تداوم اعتراضات در ایران؛ جشن قهرمانی پرسپولیس با شعارهای ضد حکومتی همراه شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامگزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده در شبکه اجتماعی بیانگر آن است تجمع و جشن هواداران در پی قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس، در تهران و برخی از شهرها با شعارها علیه حکومت ایران همراه شد و ماموران امنیتی کوشیدند تا تجمع کنندگان را متفرق کنند.

تیم فوتبال پرسپولیس روز جمعه در هفته پایانی مسابقات با نتیجه ۲-۰ مقابل پیکان به پیروزی رسید و برای پنجمین فصل پیاپی، جام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران را نصیب خود کرد.

تصاویر ویدئویی از تهران نشان می‌دهد که طرفداران پرسپولیس در برخی از خیابان‌ها شعارهایی مانند مرگ بر دیکتاتور سردادند.

در یکی از این ویدئوها تجمع کنندگان شعار می‌دهند :«این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت». در شهر گلستان در جنوب غربی تهران نیز تجمع کنندگان در جشن قهرمانی پرسپولیس نیز شعارهای تند ضد حکومتی سر دادند.

در یک از این ویدئوها تجمع کنندگان شعار می‌دهند «توپ، تانک فشفشه؛ آخوند باید گم بشه.»

دور تازه اعتراضات در ایران، از دو هفته پیش در شهرهای مختلف استان خوزستان در واکنش به تشدید بحران آب و ناکارآمدی دولت در مهار بحران‌ها آغاز شد و به تظاهرات ضد حکومتی در شهرهای مختلف ایران تبدیل شد.

به گزارش رسانه‌های دولتی ایران در دورتازه اعتراضات در کشور تاکنون دست‌کم پنج نفر از جمله یک مامور نیروی انتظامی کشته شده‌اند. اما دیده بان حقوق بشر در گزارشی شمار کشته‌شدگان را ۹ نفر اعلام کرده است.

قطع مکرر برق، سقوط پول ملی، تورم شدید، تشدید سرکوب منتقدان و مخالفان و همچنین انسداد سیاسی باعث افزایش و گسترش نارضایتی‌ها در ایران شده است.