ترامپ از رهبر کره شمالی خواست تا عجله کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی پیامی در توئیتر خود کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی را به مذاکره فراخواند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی پیامی در توئیتر خود کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی را به مذاکره فراخواند.

ترامپ همچنین به اظهارات مقام‌های کره شمالی درباره «جو بایدن»، نامزد انتخابات ۲۰۲۰ واکنش نشان داد. چندی پیش خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) جو بایدن را به «سگ هار» تشبیه کرده و نوشته بود «باید او را آنقدر با چوب زد تا بمیرد.»

ترامپ افزود: «رئیس کیم، جو بایدن شاید خواب‌آلود و بسیار تنبل باشد اما سگ هار نیست. راستش او کمی بهتر (از سگ هار) است. اما من تنها کسی هستم که می‌توانم شما را به جایگاهی که شایسته آن هستید برسانم. باید سریع عمل کنید و به توافق برسید. به‌زودی می‌بینمتان!»

پیش از این جو بایدن در یک متینگ انتخاباتی به کیم جونگ توهین و از سیاست ترامپ در قبال کره شمالی انتقاد کرده بود.

نمایندگان هسته ای آمریکا و کره شمالی در اوایل اکتبر برای ازسرگیری مذاکرات متوقف مانده به استکهلم سوئد رفتند. در آستانه شروع مذاکرات تیم هسته ای دو کشور، کره شمالی با اعلام این مطلب که آمریکا ایده جدیدی برای طرح ندارد، از مذاکرات انصراف داد.

در همین حال، وزیر اطلاعات کره جنوبی اعلام کرد که ممکن است «سومین نشست رسمی» ترامپ و کیم تا پایان سال ۲۰۱۹ برگزار گردد. ترامپ و کیم سال گذشته در سنگاپور برای اولین بار دیدار کردند و دیدار دوم آنها به فوریه امسال در هانوی ویتنام برمی گردد. آنها در تاریخ ۳۰ ژوئن در منطقه غیرنظامی بین دو کره نیز دیدار کوتاهی با هم داشتند.