ترامپ : ایران در آینده ایی نزدیک خواهان دیالوگ با ما خواهد شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحد آمریکا به اخبار مندرجه در رسانه های گروهی آمریکا در مورد ایران از حساب توییتر خود واکنش نشان داد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحد آمریکا به اخبار مندرجه در رسانه های گروهی آمریکا در مورد ایران از حساب توییتر خود واکنش نشان داد.

ترامپ ضمن اشاره به اینکه در بنیه حکومت آمریکا جنگ و جدلی در مورد سیاست مورد اجرا در قبال ایران مورد بحث نمی باشد اعلام کرد : اطمینان دارم که ایران در آینده ایی نزدیک خواهان دیالوگ با ما خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره تلویحی به اخباری که در روزهای اخیر در روزنامه های واشنگتن پست و نیویورک تایمز در مورد ایران درج شده گفت : این اخبار واقعیات را منعکس نمی سازد.

دونالد ترامپ در پیام توییتری خود چنین نوشت : درج اخبار دورغین در روزنامه واشنگتن پست و نیویورک تایمز. این روزنامه ها به گونه جلوه می دهند که گویا در زمینه سیاست های موثر و قوی من در قبال خاورمیانه در داخل حکومت تضاد و جنگ و جدلی در بین است. در داخل حکومت آمریکا دعوا و اختلاف نظری وجود ندارد. نکته نظرات متفاوتی مطرح می شود و تصمیم نهایی را من می گیرم. این روندی بسیار ساده و آسان است. تمامی طرفین نکته نظرات و مواضع متفاوت را ارزیابی می کنند. اطمینان دارم که ایران در آینده ایی نزدیک خواهان برقراری ارتباط با ما خواهد شد.

ترامپ اخیرا اخبار مندرجه در روزنامه نیویورک تایمز با این مضمون را که ” آمریکا برای مقابله با تهدیدات ایران آماده اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به منطقه می شود ” تکذیب کرده بود.

ترامپ گفته بود این خبری کاملا دروغین است. اینکار را حتما عملی می ساختم ولی چنین چیزی را طراحی نکردیم. امیدوارم که مجبور به طراحی نشویم. اگر چنین نقشه ایی داشتیم تعداد خیلی بیشتری از این رقم نیرو اعزام می کردیم.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش هفته پیش خود با استناد به گفته مقامات آمریکایی ، نوشت که ترامپ به مشاوران بلند پایه امنیتی خود از طرحی برای اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به منطقه سخن گفته است.