ترامپ خطاب به یهودیان: انسانهای خوبی نیستید ولی مجبورید که به من رای دهید

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهور امریکا که برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، میتینگهای انتخاباتی اش را آغاز کرده است، به فلوریدا که یکی از بحرانی ترین ایالات در انتخابات محسوب میشود رفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا طی سخنرانی اش در فلوریدا خطاب به رای دهندگان یهودی گفت: “هیچ انسانهای خوبی نیستید ولی مجبورید که به من رای بدهید. اگر آنها انتخاب شوند، طی ۱۵ دقیقه بی کار میمانید.”

رئیس جمهور امریکا که برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، میتینگهای انتخاباتی اش را آغاز کرده است، به فلوریدا که یکی از بحرانی ترین ایالات در انتخابات محسوب میشود رفت.

ترامپ با شرکت در اجلاس شورای اسرائیل امریکا، خطاب به یهودیان امریکا سخنرانی کرد.

ترامپ با ابراز اینکه نزدیکترین دوست اسرائیل میباشد، گفت: “شما را به خوبی میشناسم. شما قاتلانی بی رحم هستید. هیچ انسانهای خوبی نمیباشید. ولی مجبور هستید که به من رای بدهید. گزینه دیگری ندارید. نمیتوانید به پوکوهانتز (الیزابت وارن) رای بدهید. از هم اکنون میگویم. نمی خواهید تا به مالیات ثروت رای دهید. حتی اگر مرا دوست نداشته باشید، که برخی از شما دوست ندارند. برخی از شما را نیز من دوست ندارم. ولی باز هم از حامیان مهم من خواهید بود چرا که اگر آنها پیروز شوند، طی ۱۵ دقیقه از کارتان بی کار میشوید. به همین دلیل زمان زیادی در این رابطه صرف نخواهم کرد.”

سخنان ترامپ موجب به میان آمدن صدای خنده هایی در سالن گردید.

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، رای دادن اکثر یهودیان به حزب دموکرات را نیز مورد انتقاد قرار داد.