ترامپ دستگیری جاسوسان سیا توسط ایران را دروغ خواند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس‌جمهور آمریکا اظهارات مقامات ایران مبنی بر دستگیری جاسوسان سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده را تکذیب کرده و جعلی خواند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر ادعای مقامات ایران مبنی بر دستگیری جاسوسان سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (CIA) را تکذیب کرده و جعلی خواند.

در این پیام آمده است: “اخبار دستگیری جاسوس‎های سیا توسط ایران کاملا جعلی بوده و ذره‌ای حقیقت ندارد. اینها پروپاگاندای دروغ است که رهبر ایران از فرط عجز و درماندگی به آن متوسل شده است؛ همانند داستانی که درباره سرنگونی پهپادشان گفتند. اقتصاد ایران مرده و از این بدتر نیز خواهد شد. ایران در وضعیت بسیار وخیمی به سر می برد.”

گفتنی است، مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات ایران که نامش اعلام نشد، دوشنبه ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۹ در جمع خبرنگاران خارجی به بیان جزئیاتی از پرونده ۱۷ جاسوس مرتبط با سرویس اطلاعاتی آمریکا سیا پرداخت. 

وی گفت که معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در ۲۸ خرداد (۱۸ ژوئن) سال جاری موفق به انهدام یک شبکه جاسوسی مرتبط با سازمان اطلاعاتی آمریکا شد. 

به گفته او در این پرونده ۱۷ نفر بازداشت و روانه دادگاه شدند و در حال حاضر احکام آن‌ها توسط دستگاه قضایی صادر شده است. 

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات ایران تأکید کرد که برخی از این جاسوس‌ها به جرم «افساد فی‌الارض» و به حکم دادگاه اعدام خواهند شد. 

وی خاطر نشان کرد: جاسوس‌های شناسایی شده شامل شاغلین مراکز حساس و حیاتی، همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بوده‌اند. 

بنابر اعلام وزارت اطلاعات ایران، این افراد به صورت سلولی فعالیت می‌کرده و هیچ کدام ارتباطی با یکدیگر نداشتند. 

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات تصریح کرد افراد این شبکه جاسوسی با مبادرت به تأسیس شرکت‌های جعلی و جذب متخصصین ایرانی، اقدام به مراجعه اطلاعاتی به اتباع ایران می‌کردند و مأموریت آن‌ها جمع آوری اطلاعات دارای طبقه بندی از مراکز مهم و انجام عملیات های فنی-اطلاعاتی سازمان سیا بود.

خبرگزاری آناتولی