ترامپ دوباره استیضاح می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ پیش نویس طرح استیضاح دونالد ترامپ از سمت ریاست جمهوری آمریکا از سوی کنگره منتشر شد.


بر این اساس، در این پیش نویس آمده است: ترامپ نشان داد که اگر در ریاست جمهوری بماند، به عنوان یک تهدید تلقی خواهد شد. او عمیقا امنیت و موسسات دولتی آمریکا را به خطر انداخته است.


در پیش نویس مفاد استیضاح علیه دونالد ترامپ آمده است: ترامپ عمدا صحبت‌هایی مطرح کرد که باعث تشویق اقدام غیرقانونی در ساختمان کنگره شد.


کایل گریفین، خبرنگار شبکه ان‌بی‌سی در حساب توئیتری خود نوشت: شبکه ان بی سی پیش نویس متن استیضاح علیه ترامپ را بدست آورده است. در این متن به یک بند یعنی تحریک به شورش استناد شده است.


به تازگی دموکرات‌های آمریکا طرح استیضاح ترامپ را پس از اعتراضات هوادارانش در واشنگتن و حمله به ساختمان کنگره این کشور و اعمال خشونت در این ایالت، در بین قانونگذاران آمریکایی توزیع کردند.


روز چهارشنبه هفته جاری ترامپ به شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا واکنش داده و در سخنرانی در جمع هوادارانش با تکرار ادعای تقلب در این انتخابات گفته بود: «عقب ننشسته‌ایم، کنار نمی‌کشیم و به شکست اعتراف نخواهیم کرد. ما پیروزی بزرگی را محقق کردیم و نتایج انتخابات اصلا نزدیک نبود. من ۷۵ میلیون رأی بدست آوردم و با این وجود می‌گویند که من پیروز نشده‌ام!»


همزمان نشست کنگره آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات آمریکا در حال برگزار شدن بود که اندکی بعد به دلیل هجوم هواداران دونالد ترامپ تعلیق شد.


اندکی پس از تعلیق این نشست، هواداران ترامپ به سمت کاخ کنگره آمریکا هجوم برده، حصار‌ها را پاره کرده و سعی در ورود به این ساختمان داشتند که باعث ایجاد درگیری میان پلیس و معترضان شد.