ترامپ: “رژیم ایران فقط موجب چهل سال شکست شده است”

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب تویتر خود از حکومت ایران به شدت انتقاد کرد

 

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب تویتر خود از حکومت ایران به شدت انتقاد کرد.

ترامپ به زبان فارسی و انگلیسی در توئیتر خود به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب ایران نوشت: «۴۰ سال فساد. ۴۰ سال سرکوب. ۴۰ سال ترور. رژیم ایران فقط موجب چهل سال شکست شده است. مردم ایران که مدت‌هاست در رنجند شایسته آینده روشن‌تری هستند».

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز چهلمین سالگرد انقلاب ایران را نمایانگر چهار دهه شکست و وعده‌های انجام نشده، دانسته است.

بولتون در ویدئوی یک دقیقه ای گفت، ایران به تامین مالی تروریزم بین المللی در سوریه، عراق، یمن و خاورمیانه ادامه می دهد. اهداف تهران غیر قابل قبول است.

بولتون افزود: بدترین وضعیت این است که  ملت ایران با مشکلات  جدی روبرو هستند. میزان بیکاری در ایران در حد رکورد است. ارقام تورم در بالاترین حد تمامی دوره هاست. و ارزش پول ایران بیش از اندازه کاهش یافته  است. فکر نمی کنم سالهایی برای جشن گرفتن انقلابتان باقی مانده باشد.

بولتون که با موضع مخالف ایرانی اش شناخته می شود، در پیام های قبلی اش نیز حکومت ایران را به شکلی آشکار تهدید کرده و گفته بود که  تمامی گزینه ها در رابطه با این کشور مطرح می باشد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز در توئیتر فارسی خود، گفته است:

«من به تهدیدات جمهوری اسلامی بی‌توجه نیستم، اما این امر مرا تحت تاثیر قرار نمی‌دهند. اگر از این رژیم اشتباه بزرگی سر بزند و بخواهد تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان کند، نه تنها موفق نخواهد شد، بلکه این آخرین باری خواهد بود که انقلاب خود را جشن می‌گیرد.»