ترامپ مدعی مسیر روشن پیروزی؛ آرای بایدن در انتخابات آمریکا به مرز ۸۰ میلیون رسید / ترامپ: نتیجه انتخابات قابل پذیرش نیست ، صدها هزار رای تقلبی وجود دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، مجموع آرا جو بایدن با رسیدن به مرز ۸۰ میلیون رأی، حالا از فاصله شش میلیونی با ترامپ نیز عبور کرده است اما ترامپ می گوید : نمی‌توان نتایج یک انتخابات با صدها هزار رای تقلبی را پذیرفت.

ترامپ مدعی مسیر روشن پیروزی؛ آرای بایدن در انتخابات آمریکا به مرز ۸۰ میلیون رسید

آرای بایدن در انتخابات آمریکا به مرز ۸۰ میلیون رسید

شمار آرای جو بایدن نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مرز ۸۰ میلیون رسیده و این درحالی است که ستاد انتخاباتی ترامپ به پیگیری ادعاهای تقلب ادامه می‌دهد.

تارنمای «هیل»، بایدن هم اکنون مطابق نتایج اعلام شده از حدنصاب تمام روسای جمهوری تاریخ آمریکا از حیث میزان آراء عبور کرده است. این حدنصاب آراء پیش از این در اختیار باراک اوباما بود که در انتخابات سال ۲۰۰۸میلادی بیش از ۶۹ میلیون و ۴۰۰ هزار رای کسب کرده بود.

از سوی دیگر ترامپ هم با کسب بیش از ۷۰ میلیون رای از حدنصاب آرای کسب شده توسط روسای جمهوری شکست خورده فراتر رفته است.

این درحالی است که وکلای ترامپ به پیگیری پرونده‌های شکایت درباره موارد تقلب ادعایی در ایالت‌های مختلف ادامه می‌دهند. ترامپ روز پنجشنبه با انتشار توییتی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰.۱ میلیون رای بیشتر از انتخابات سال ۲۰۱۶ کسب کرده است مدعی شد که “دموکرات‌ها هیچ راهی بجز تقلب برای پیروزی نداشته‌اند”. ترامپ اعلام کرده که وکلای حقوقی او امروز در یک کنفرانس خبری درباره “مسیر روشن و ممکن‌ به سمت پیروزی” توضیح خواهند داد.

این درحالی است که انتظار می‌رود ایالت مهم جورجیا امروز نتایج بازشماری آراء را اعلام کند و مجددا پیروزی بایدن در ایالت را مورد تایید قرار دهد. در ایالت میشیگان اما کار تایید نتایج با حواشی رو به رو شده و در پرجمعیت‌ترین ناحیه این ایالت دو تن از اعضای کمیسیون انتخاباتی امضای خود را از تایید نتایج پس گرفته‌اند.

تا کنون بیش از ۱۵۵ میلیون رای شمارش شده و نرخ مشارکت مردم ۶۵ درصد بوده است که بالاترین نرخ مشارکت از سال ۱۹۰۸ بوده است.

بر اساس برآورد شبکه‌های خبری آمریکایی، بایدن توانسته است ۳۰۶ رای الکترال را از آن خود کند که شامل ایالت جورجیا است اما ترامپ توانسته است ۲۳۲ رای الکترال شامل کارولینای شمالی را به دست آورد.

ترامپ: نتیجه انتخابات قابل پذیرش نیست / صدها هزار رای تقلبی وجود دارد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری مستقر در کاخ سفید در واکنش به انتشار خبری از سوی نشریه پولیتیکو در مورد درخواست یک مقام ارشد جمهوریخواه از ترامپ برای قبول نتیجه انتخابات، گفت که نمی‌توان نتایج یک انتخابات با صدها هزار رای تقلبی را پذیرفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری مستقر در کاخ سفید در واکنش به انتشار خبری از سوی نشریه پولیتیکو در مورد درخواست یک مقام ارشد جمهوریخواه از ترامپ برای قبول نتیجه انتخابات، گفت که نمی‌توان نتایج یک انتخابات با صدها هزار رای تقلبی را پذیرفت.

وی ساعتی پیش در صفحه توئیتر ضمن اعلام این موضوع، با اشاره به دستور اخیر برای بازگرداندن نیروهای آمریکایی به کشور اضافه کرد: شما ناراحت هستید که من درحال بازگرداندن نیروها به خانه هستم.

ترامپ در ادامه پیام‌های توئیتری خود نوشت که صدها هزار رای وجود داشت که ناظران رای گیری جمهوریخواه اجازه نظارت بر آنها را پیدا نکردند و حتی اجازه دسترسی به اتاق شمارش آرا را نداشتند.

رئیس جمهور فعلی آمریکا این وضعیت را به وجود صندوق‌های رای گیری تقلبی و رای دادن از سوی مردم مرده تشبیه کرد.

ترامپ همچنین با عصبانیت از اقدام جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای تشکیل دولت خود، نوشت: چرا بایدن اینقدر سریع کابینه تشکیل می‌دهد در حالیکه تحقیقات من نشان داده که صدها هزار رای تقلبی وجود دارد که بسیار بیشتر از مقدار کافی برای پیروزی در انتخابات است؟

ادعای ترامپ در حالی مطرح می‌شود که رسانه‌ها از فاصله ۶ میلیون رای بین بایدن و ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داده‌اند.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که دادگاه‌ها و قوه مققنه شجاعت انجام اقدام لازم برای حفظ امانت در انتخابات و خود ایالات متحده آمریکا را دارد. “دنیا در حال نظاره است.”