ترکیه ادعای “قطع آب در شمال شرقی سوریه” را تکذیب کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامنماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد ضمن تکذیب ادعای مربوط به قطع آب در شمال شرقی سوریه تاکید کرد آماده همکاری با سازمان ملل برای یافتن راه حل دائمی تامین آب و برق در این کشور هستیم

به گزارش ت رت فارسی، فریدون سینیرلی‌اوغلو، نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد در نشست بررسی وضعیت انسانی در سوریه ادعاهای مربوط به “قطع آب از سوی آنکارا در شمال شرقی سوریه” را تکذیب کرد.

وی تاکید کرد: تاسیسات آب آشامیدنی علوک با برق تولیدی از سد تشرین که تحت کنترل گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک است، کار می‌کند و این گروه تروریستی از نوامبر ۲۰۱۹ عامدانه و مرتبا برق منطقه را قطع می‌کند.

سینیرلی‌اوغلو همچنین افزود:‌ با تلاش ترکیه برق‌رسانی به علوک تامین شده و تاسیسات شروع به کار کرده است. ترکیه آماده همکاری با سازمان ملل برای یافتن راه حل دائمی در راستای تامین پایدار آب و برق است.

نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد تاکید کرد: نباید اجازه بدهیم گروه‌های تروریستی و رژیم اسد از منابع آبی به عنوان سلاح استفاده و از دوره شیوع ویروس کووید-۱۹ سوءاستفاده کنند.

رامش راجاسینگام، مسئول منطقه‌ای امور هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز در این نشست مسئله قطع آب در اردوگاه حسکه و هول را مطرح کرد.