ترکیه: موضع روشن ما برای مذاکره بدون شرط با یونان ادامه دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسخنگوی وزارت خارجه ترکیه ضمن اشاره به آنکه یونان به بهانه فعالیت‌های اوروچ رئیس از مذاکرات عقب‌نشینی کرده اظهار داشت موضع روشن آنکارا، برای مذاکره بی قید و شرط ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه به این سوال که « یونان به بهانه اوروچ رئیس از مذاکره خودداری می‌کرد. فعالیت‌های اوروچ رئیس پایان یافت، آیا پیش‌بینی می‌کنید که در رویه یونان تغییری صورت بگیرد؟» پاسخ کتبی داد.

وی درباره تعیین تاریخ ازسرگیری مذاکرات اکتشاف با یونان، اظهار داشت: آتن به دلیل فعالیت کشتی تحقیقاتی اوروچ رئیس، از مذاکره عقب نشینی کرد. موضع روشن ترکیه امروز نیز همانند گذشته، برای مذاکره بی قید و شرط پس از بازگشت اوروچ رئیس به بندر آنتالیا ادامه دارد.

آکسوی ضمن تاکید بر آنکه ترکیه از ابتدا طرفدار مذاکره بدون شرط با یونان بوده است، خاطرنشان کرد: توافق برای از سرگیری مذاکرات اکتشافی حاصل شده اما به دلیل عقب نشینی آتن از مذاکرات به بهانه فعالیت‌ اوروچ رئیس، تاریخ آن مشخص نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه با اشاره به آنکه وزارت انرژی و منابع طبیعی کشور ۲۹ نوامبر به فعالیت‌ اوروچ رئیس در مدیترانه شرقی پایان داده و به بندر آنتالیا بازگرداند، افزود: موضع روشن ما امروز نیز همانند گذشته، برای مذاکره بی قید و شرط ادامه دارد.