ترکیه پروازها به انگلیس را تعلیق کرد / آمار ابتلای روزانه کرونا در ترکیه رو به کاهش است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (THY)، با انتشار اطلاعیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد کلیه پروازهای ورودی انگلیس از ترکیه از ۱۲ می ماه جاری بطور موقت تعلیق شده است. از طرفی آمار ابتلای روزانه کرونا در ترکیه رو به کاهش است

ترکیه پروازها به انگلیس را تعلیق کرد

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (THY)، با انتشار اطلاعیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد کلیه پروازهای ورودی انگلیس از ترکیه از ۱۲ می ماه جاری بطور موقت تعلیق شده است.

بر اساس این اطلاعیه، تصمیم مذکور در راستای تدابیر اتخاذ شده از سوی مقامات انگلیس گرفته شده و کلیه پروازها به جز باربری متوقف شده است.

همچنین در این بیانیه آمده است در پروازهای انگلیس به مقصد ترکیه و پروازهای غیرمستقیم از طریق ترکیه محدودیتی وجود ندارد.

آمار ابتلای روزانه کرونا در ترکیه رو به کاهش است

در ترکیه طی یک روز گذشته ۲۰۳ هزار و ۷۳ تست کرونا انجام شد که نتیجه آزمایش ۱۱ هزار و ۳۹۴ نفر مثبت بود.

بنا به اعلام وزارت بهداشت ترکیه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۳ هزار و ۷۳ تست کرونا در ترکیه انجام گرفت که از میان آنها ۱۱ هزار و ۳۹۴ مورد مثبت بوده و ۱۱۰۲ بیمار جدید ثبت شده است.

در این بازه زمانی ۳۷ هزار و ۲۶۱ نفر دیگر از بیماران کرونایی سلامتی خود را بازیافته یا روند قرنطینه‌ آنها پایان یافته است.

براساس این گزارش، مجموع بهبودیافتگان ویروس کووید-۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۲۴ نفر رسید.

به این ترتیب آمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ترکیه به ۵ میلیون ۹۵ هزار و ۳۹۰ نفر افزایش یافت که ۲ هزار و ۶۷۰ نفر از آنها در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

از سوی دیگر، شمار قربانیان کرونا در ترکیه با فوت ۲۴۲ بیمار دیگر در یک روز گذشته به ۴۴ هزار و ۳۰۱ نفر رسید.

تاکنون در سراسر ترکیه ۵۰ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۱۶ آزمایش کرونا انجام شده است.

بر اساس آمار هفتگی، میزان ذات‌الریه بیماران ۴ درصد، تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی ۴۳.۷ درصد و بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها نیز ۶۵ درصد بوده است.