ترکیه: یونان مسائل دوجانبه را با همکاری بر سر میز مذاکره حل کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه یونان را به گفتمان و همکاری بر سر میز مذاکره برای حل مسائل دوجانبه فراخواند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به انتشار اخبار در رسانه‌های یونان مربوط به افزایش فعالیت‌های نظامی ترکیه در دریای اژه و مدیترانه پیش از اجلاس سران اتحادیه اروپا واکنش نشان داد.

وی در این رابطه تاکید کرد: یونان می‌تواند مسائل دوجانبه با ترکیه را نه از طریق مددخواهی از دیگران بلکه با همکاری و گفتمان بر سر میز مذاکره حل کند.

آکسوی ضمن تکذیب این اخبار، تصریح کرد: ”بالعکس، یونان از ۲۰ اکتبر با انتشار ناوتکس ۱۱ و ناتم ۱۲ برای اعلام ۲۴ فعالیت نظامی در دریای اژه و مدیترانه شرقی به فعالیت‌های تحریک آمیز و تشدید تنش در منطقه ادامه می‌دهد. یونان کانال‌های گفتمان در مورد مسائل نظامی را بسته و از پیشرفت ابتکار عمل دبیرکل ناتو جلوگیری می‌کند.”

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه ضمن اشاره به عدم مشارکت یونان از ۹ اکتبر در نشست‌هایی که مقامات نظامی ناتو ترتیب می‌دهند، خاطرنشان کرد: یونان می‌تواند مسائل دوجانبه با ترکیه را نه از طریق مددخواهی از دیگران بلکه با همکاری و گفتمان بر سر میز مذاکره حل کند.