ترکیه ۴۲ هزار تریلی کمک‌های بشردوستانه به سوریه ارسال کرده است

 

 

نگام ، بین الملل _ رئیس سازمان هلال احمر ترکیه از ارسال حدود ۴۲ هزار تریلی کمک‌های بشردوستانه برای مردم سوریه از آغاز جنگ داخلی این کشور تاکنون خبر داد.

 

کرم کینیک، رئیس سازمان هلال احمر ترکیه در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری آناتولی بر تداوم حمایت از جنگ‌زدگان سوری تاکید کرده و گفت: از ابتدای جنگ داخلی سوریه تاکنون بالغ بر ۴۲ هزار تریلی کمک‌های بشردوستانه برای غیرنظامیان این کشور ارسال کرده‌ایم.

وی در ادامه افزود:

”روزانه به طور متوسط ۲۰ الی ۲۵ تریلی حامل کمک‌های بشردوستانه اغلب شامل مواد غذایی وچادر به سوریه ارسال می‌شود. وضعیت پس از عملیات‌های سپر فرات و شاخه زیتون که در نهایت منجر به آتش بس در ادلب شد، به روال عادی بازگشته و روند امدادرسانی تسهیل یافته است.

سعی ما بر این است که از روند کمک‌رسانی به حدود ۶.۵ میلیون آواره سوری از سوی هلال احمر ترکیه و سایر سازمان‌های بین المللی مردم نهاد و سازمان ملل پشتیبانی کنیم.

هلال احمر ترکیه علاوه بر امدادرسانی فعالیت‌های دیگری نیز در سوریه دارد که از میان آن می‌توان به تشویق به کشاورزی، ساخت خانه‌های دائمی، ارائه خدمات بهداشتی، پزشکی و امنیتی اشاره کرد.

کارکنان سازمان تلاش ‌می‌کنند که جو مثبتی در فضایی که نزدیک به هشت سال است صحنه جنگ و خونریزی بوده است، ایجاد کنند که خود عامل تشویق به بازگشت اهالی این منطقه به خانه و کاشانه خود بوده است.”