ترکی‌الفیصل: امیدوارم تحریم‌های آمریکا، رفتار ایران را تغییر دهد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان در اظهاراتی بی‌اساس بار دیگر بر موضع ضدایرانی ریاض تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، «ترکی‌الفیصل» رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان روز سه‌شنبه  در گفت‌وگو با شبکه CNBC بار دیگر بر موضع ضدایرانی عربستان سعودی تاکید کرد.

وی در این گفت‌و‌گو و در راستای موضع ایران ستیزانه‌اش مدعی شد که ایران برای تجهیز برخی گروه‌ها در خاورمیانه سرمایه‌گذاری می‌کند این در حالی است که مردمش هر روز فقیرتر می‌شوند.

رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان در ادامه گزافه‌گویی‌های خود مدعی شد: من ایران را در گذشته توصیف کرده‌ام اما فکر می‌کنم این توصیف هنوز هم درست است، مسئولان ایران به یک ببر کاغذی با پنجه‌های فولادی تبدیل شدند. منظور من از پنجه‌های فولادی گروه هایی است که در سراسر خاورمیانه حضور دارند. این گروه‌ها شامل حزب‌الله (در لبنان) و یا انصارالله (در یمن) و یا گروه شبه نظامی شیعی در سوریه می‌شوند که هدف آنها افزایش سلطه ایران در منطقه و گسترش نفوذ ایران در خاورمیانه است.

الفیصل «ایران» را به «ببر کاغذی» تشبیه کرد و مدعی شد: فقر و اعتراض در ایران گسترش یافته است؛ چراکه مردم در این کشور با با یک دولت «غیراخلاقی» رو‌به‌رو هستند.

وی گفت: نمی‌دانم آیا تغییر حکومت در ایران محتمل است یا خیر، اما امیدوارم که تحریم‌های ایالات متحده رفتار ایران را تغییر دهد.

الفیصل در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: دولت ایران به جای آنکه به ارائه خدمات بهداشتی، غذا و چیزهایی که مردم منتظر آن هستند، بپردازد، مردم خود را هر روز فقیرتر می‌کند. امیدوارم با تحریم‌های دونالدترامپ، شاهد تغییر رفتار ایران باشیم؛ چراکه معتقدم مردم ایران اولین قربانیان این شیوه حکومتداری هستند.