ترک اعتیاد بی‌خانمان‌ها مبارزه با معلول است/ افزایش آمار خودکشی در میان بی‌خانمان‌ها

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، کاظمی‌پور گفت: ترک اعتیاد این بی‌خانمان‌ها مبارزه با معلول است چراکه ابتدا باید قاچاق و توزیع مواد مخدر را نابود کنیم.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ شهلا کاظمی‌پور، جمعیت شناس  با بیان اینکه آمار مشخصی از تعداد بی‌خانمان‌ها در کشور وجود ندارد، گفت: اگر آماری هم داده شود تنها بر اساس حدس و گمان است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه در موضوع بی‌خانمان‌ها نیازمند یک غربالگری دقیق هستیم گفت: در واقع باید افرادی با مشکلات روانی را از معتادین جدا کرده و دسته اول را به مراکز درمانی و دسته دوم را به مراکز ترک اعتیاد بفرستیم.

این جمعیت‌شناس با بیان اینکه رده سنی بی‌خانمان‌ها عموما بین ۳۰ تا ۵۰ سال است، عنوان کرد: ناگفته نماند که ترک اعتیاد این بی‌خانمان‌ها مبارزه با معلول است چراکه ابتدا باید قاچاق و توزیع مواد مخدر را نابود کنیم. زیرا تا زمانی که مافیای مواد مخدر وجود دارد هرچه که معتادان را به گرمخانه‌ها ببریم و سعی کنیم که آن‌ها را ترک دهیم باز هم یک گروه جدید از بی‌خانمان‌های معتاد تولید می‌شود.

IMG_3366

کاظمی‌پور با تاکید برافزایش خودکشی در بین بی‌خانمان‌ها عنوان کرد: این موضوع به دلیل افسردگی‌هایی است که به آن دچار می‌شوند و در واقع به انتها می‌رسند. چراکه زندگی برای‌شان فایده‌ای ندارد و مرتب باید روزمرگی را تکرار کنند.

او در پایان گفت: خودکشی در گروه‌هایی که اعتیاد دارند به دلیل زندگی و سخت و دشوار آن‌ها بوده و برای بیمارانی با مشکلات روانی، عدم مدیریت خود و نداشتن خانواده اتفاق می‌افتد.