ترک تحصیل ۲۵درصد دانش‌آموزان به‌ دلیل نداشتن گوشی هوشمند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعلی‌اکبر حق‌دوست معاون آموزش وزیر بهداشت از قول وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: ۲۵درصد دانش‌آموزان به‌ دلیل نداشتن گوشی هوشمند ترک تحصیل کرده‌اند.

علی‌اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزیر بهداشت در دیدار با دبیران شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد که وزیر آموزش و پرورش گفته است که ۲۵درصد دانش‌آموزان به‌دلیل نداشتن گوشی هوشمند ترک تحصیل کرده‌اند.

وی به نقل از «وزیر آموزش و پرورش» ادامه داد، «در کشور ۲۵ درصد از فرزندان خانواده‌های ما حتا برای یک ساعت در طول شب دسترسی به گوشی هوشمند ندارند و این یعنی این درصد از عزیزان ترک تحصیل کرده‌اند.»

حق‌دوست پیامدهای دوری از مدرسه را «تا چند دهه آسیب‌رسان» دانسته که نتایجی چون «افزایش ترک تحصیل» و «افت شدید آموزشی» به بار می‌آورد.

وزارت بهداشت دولت ابراهیم رئیسی «قاضی مرگ» از ابتدا بر بازگشایی مدارس تأکید داشته و قرار است از اول مهرماه کلاس‌های درس به صورت ترکیبی یعنی حضوری و آنلاین برگزار شود. در صورتی که تمام آموزگاران، کادر مدارس و رانندگان سرویس‌های مدرسه واکسینه شوند، دولت قصد دارد از آبان‌ماه مدارس را به صورت حضوری برگزار کند.

اینهمه در حالیست که طبق وعده‌ی عین‌اللهی وزیر بهداشت در بهمن‌ماه واکسیناسیون همگانی تمام می‌شود. تزریق واکسن به سنین کمتر از ۲۰ سال هم هنوز مشخص نیست و بی‌برنامه است.

از سوی دیگر، معاون آموزش وزیر بهداشت گفته که هیچکس نمی‌تواند پایان کرونا را تشخیص دهد و شعار آخرین بازگشایی مربوط به مدارس است، اکنون تغییر کرده و دیگر مدرسه آخرین جایی نیست که باز خواهد شد.

حق‌دوست همچنین اظهار داشت: این فکر که با تعطیل کردن می‌توان اپیدمی را کنترل کرد، اشتباه است، نمی‌توانیم به دلیل ترس واقعی از کرونا، سیستم کشور را متوقف کنیم!