تریاک در جعبه پیتزا؛ کشف باند مواد مخدر ایرانی در اتریش

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ یک باند مواد مخدر ایرانی از یک پیتزا فروشی به عنوان مرکزی برای فروش و پخش تریاک استفاده می‌کرده است. بخشی ازاین مواد درجعبه‌های پیتزا جاسازی می‌شدند. پلیس اتریش شش ماه پیش سرنخی به دست آورد و سپس این باند را کشف کرد. 

پلیس وین روز سه‌شنبه ۲۲ ژوئن در یک کنفرانس رسانه‌ای از کشف یک باند مواد مخدر ایرانی خبر داد. پلیس از ابتدای سال جاری میلادی در حال تحقیق فشرده درباره این باند بوده است. در همین رابطه شش نفر میان ۲۸ تا ۴۴ سال دستگیر شده‌اند.

این گروه تریاک خام را از ترکیه با کامیون به اتریش منتقل می‌کرده و در آنجا به فروش می‌رسانده یا سپس به آلمان انتقال می‌داده است.

تحقیقات پلیس با دریافت اطلاعاتی درباره یک ایرانی ۴۴ ساله شروع شد که در یک اقامتگاه پناهندگی در وین زندگی می‌کرد و در کار خرید و فروش تریاک بود.

ماموران پلیس در خانه این مرد ده گرم آمفتامین کشف کردند. اما آنچه ماموران را بیشتر مشکوک کرد این بود او هشت هزار یورو پول نقد داشت. این میزان پول‌ برای پلیس نشانه این بود که فرد یاد شده در ارتباط با یک شبکه بزرگ‌تر قرار دارد.

تریاک‌های واراداتی از دستکم یک پیتزا فروشی که توسط یک ایرانی ۳۲ ساله اداره می‌شد، توزیع می‌گردید. این پیتزا فروشی در حقیقت به عنوان مرکز حمل و نقل و پخش مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گرفته است.