تسلیت بنیاد شعر و ادبیات داستانی/ پیکر حسین آهی پنج‌شنبه تشییع می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بنیاد شعر و ادبیات داستانی درگذشت حسین آهی را تسلیت گفت. مراسم تشییع پیکر حسین آهی پنجشنبه (۱۰ مردادماه) در حوزه هنری برگزار می‌شود.

مراسم تشییع پیکر حسین آهی پنجشنبه (۱۰ مردادماه) در حوزه هنری برگزار می‌شود.

حافظ آهی – پسر این شاعر، پژوهشگر و گوینده فقید رادیو و تلویزیون – با اعلام این خبر گفت: این مراسم ساعت ۱۰ صبح فردا برگزار می‌شود و پیکر ایشان در قطعه هنرمندان یا نام‌آوران بهشت زهرا به خاک سپرده خواهد شد.

آن‌طور هم که حوزه هنری اعلام  کرده مراسم تشییع پیکر حسین آهی با عنوان «آهی در وداع» با حضور خانواده و خویشاوندان آن مرحوم و اهل ادبیات و شعر، روبه‌روی مسجد خامنه‌ای حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ برپا خواهد شد.

حسین آهی، شاعر، پژوهشگر و گوینده، متولد آذر سال ۱۳۳۲ که سال‌ها در رادیو فعالیت داشت بر اثر سرطان غدد لنفاوی از دنیا رفت.

او مدتی را به دلیل بیماری بستری بود و شامگاه دوشنبه، هفتم مردادماه در منزل درگذشت.

«تماشاگه راز» از رادیو فرهنگ شامل خوانش جدیدی از غزلیات حافظ، از جمله برنامه‌های پرطرفدار زنده‌یاد حسین آهی بود.

از جمله آثار او نیز به «ب‍ررس‍ی ج‍ام‍ع‍ی در بحور شعر فارسی»، «حاشیه بر ارث شرح لمعهِ شهیدین»، «مقدمه و حواشی بر دیوان عمادالدین نسیمی» و … می‌توان اشاره کرد.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی درگذشت حسین آهی را تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت بنیاد شعر و ادبیات داستانی برای درگذشت حسین آهی، شاعر، پژوهشگر و گوینده آمده است: «خبر درگذشت حسین آهی از سرآمدان شعر و ادب روزگار، موجب تاثر و تالم جامعه ادبی کشور شد.

ادیبی که تواضع، مهربانی، جوانمردی و آزادگی‌اش در میان اهالی فرهنگ شهره بود.

استاد حسین آهی از نخستین شاعرانی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تدریس عروض و قافیه را آغاز کرد که حاصل آن تربیت بسیاری از نام‌آوران شعر امروز است…»