تسلیت ترامپ به اردوغان در پی زمین لرزه الازیغ

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به خاطر زمین لرزه در الازیغ ترکیه به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری اینکشور تسلیت گفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به خاطر زمین لرزه در الازیغ ترکیه به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری اینکشور تسلیت گفت.

در بیانیه منتشره از سوی روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری ترکیه آمده است، دونالد ترامپ با برقراری تماس تلفنی با اردوغان، مراتب تسلیت خود به خاطر زمین لرزه الازیغ را ابراز کرده و تاکید کرد که در کنار ترکیه هستند.

در این بیانیه همچنین آمده است، این دو رهبر در جریان این مکالمه تلفنی علاوه بر روابط دوجانبه در خصوص موضوعات منطقه ای و در راس ادلب و لیبی به بحث و تبادل نظر پرداخته اند.

Judd Deere معاون سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید نیز بیانیه ای در رابطه با مکالمه تلفنی ترامپ و اردوغان منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است، این دو رهبر موضوع از میان برداشته شدن مداخلات خارجی در لیبی و لزوم تداوم آتش بس در این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند. این دو رهبر همچنین در خصوص پایان بخشی به خشونت در ادلب به توافق دست یافتند.

در این بیانیه همچنین آمده است، که ترامپ در جریان این گفتگوی تلفنی به اهمیت حل اختلافات بین ترکیه و یونان در شرق دریای مدیترانه تاکید کرده است.