تشدید فشار بر خانواده قربانیان آبان ۸۸؛ فرزانه انصاری‌فر به دادگاه انقلاب احضار شد/ منوچهر بختیاری با ضرب‌وشتم بازداشت شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، فرزانه انصاری‌فر، خواهر فرزاد انصاری‌فر، سرامیک‌کار ۲۷ ساله اهل بهبهان که در جریان اعتراضات آبان ۹۸ بر اثر اصابت گلوله به سرش کشته شد، به شعبه ۳ دادسرای انقلاب بهبهان احضار شده است.


یک منبع آگاه روز پنج‌شنبه به رادیوفردا گفت که خانم انصاری‌فر به اتهام توهین به رهبری، مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی و برهم زدن امنیت کشور و همچنین اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی و خارجی به شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب شهر بهبهان احضار شده است.


فرزانه انصاری‌فر در تیرماه ۱۳۹۹ در جریان اعتراض‌های مردم بهبهان به نابسامانی‌های اقتصادی و سرکوب سیاسی بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود.


فرزاد انصاری‌فر در بحبوحه اعتراضات روز ۲۵ آبان ۹۸ در بهبهان بر اثر اصابت گلوله به سرش کشته شد. پرونده شکایت خانواده او برای معرفی آمران و عاملان قتل فرزندشان، همچون دیگر خانواده‌های جان‌باختگان آبان تاکنون بی‌نتیجه مانده است.


امین انصاری‌فر، پدر فرزاد که خود از جانبازان جنگ ایران و عراق و از باز‌ماندگان عملیات کربلای ۴ است، در گفت‌وگو با رادیوفردا گفته بود که فرزاد حدود ساعت یک بعدازظهر، پس از تعطیلی کارش، در نزدیکی خانه از پشت سر تیر خورد.


همچنین بنا بر گزارشهای منتشر شده، منوچهر بختیاری پدر دادخواه شهید پویا بختیاری با هجوم ماموران حکومتی به منزل شخصی‌اش بازداشت شد.


ماموران امنیتی در این بازداشت ضمن ضرب و جرح آقای بختیاری و اعضای خانواده‌ی وی، در عملی وحشیانه او را در صندوق عقب خودرو با خود برده‌‌اند.