تشکیل یک سایت جهت خرید و فروش آنلاین نوزادان و کودکان در ایران

نگام ، حقوق بشر _ «فقر» واژه‌ای سه حرفی اما به وسعت ۸۰ درصد جمعیت ایران؛ کشوری که از نظر ذخایر نفت، گاز و مواد معدنی در دنیا جزو ثروتمندترین‌هاست، ولی مردم آن هر روز فقیرتر می‌شوند.

 

به گزارش سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران ، از تشکیل و اگهی شروع به کار در سایت ها یی جهت خرید و فروش آنلاین نوزاد در تهران با نام سرپرستی را اطلاع  داده است، گفته میشود  ،یکی از سایت های خرید و فروش کالا (نام این سایت درسحبانیوز سایت حقوق بشر ایران محفوظ است) که اتفاقا به دلیل درخواست های زیاد ، طرفداران زیادی بین کاربران فضای مجازی پیدا کرده است ، در یک اقدام ناباورانه ، لینکی با عنوان ‘سرپرستی’ ایجاد کرده و آگهی های خرید نوزاد را در آن قرار می دهد.»

 ۸۰ درصد مردم ایران زیر خط فقر و ۳۴ درصد زیر خط فقر مطلق کشیده شده‌اند و رقم خط فقر نیز به ۶ میلیون تومان رسیده است.

در نتیجه نرخ بیکاری روزانه در حال افزایش است. آمار نشان میدهد که حدوداً‌ ۱۵ میلیون نفر در ایران هیچ شغلی ندارند در چنین شرایط اسفناکی، ایران در صدر لیست آمار خودکشی در خاورمیانه و در رتبه سوم جهانی قرار دارد. درصد بسیاری از زنان خودکشی میکنند و این آمار در میان نوجوانان رو به افزایش است.

یکی از آثار دردناک و فاجعه‌بار  فقر فروش و پیش فروش جنین نوزاد و حتی کودکان است که آمار دقیقی از آن وجود ندارد.

آگهی فروش نوزاد در ایران

شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از جدی بودن پدیده پیش فروش نوزادان در کشور سخن گفته است «آماری از تعداد این نوزادان نداریم، اما آنقدر تعداد آن زیاد بوده که تبدیل به یک خبر شده است.»

آگهی فروش نوزادان یا کودکان به یک امر عادی تبدیل شده است. اطراف بیمارستان، زیر یک درخت، در کنار پیاده روها و در میان زباله ها و یا حتی در فضای مجازی و سایتهای خرید و فروش آنلاین تصاویر نوزادانی را مشاهده می‌کنید که خانواده به دلیل فقر توانایی بزرگ کردن و حل و فصل مشکلات کودک را ندارد و علیرغم میل باطنی اقدام به فروش نوزاد و کودک خود کرده است.

روزنامه نوآوران در این رابطه نوشته است «در میان بحران‌های اقتصادی و اجتماعی کشور، در میان تبلیغات و آگهی های عجیب و غریب و ناراحت کننده فروش کلیه و سایر اعضاء بدن در گوشه و کنار بیمارستان‌ها و کلینک‌ها آگهی های جدیدی نیز تحت عنوان «فروش جنین در رحم» سال‌های اخیر پدیدار شده است.»

کودکانی که به فروش می‌رسند برای کارهای مختلفی  مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند، از جمله گدایی، حمل مواد مخدر، تکدی گری و یا فروش اعضا بدنشان توسط باندهای مافیایی.

روزنامه آرمان ۱۴اسفند ۹۵، به‌نقل از علی اکبر سیاری معاون وزیر بهداشت نوشت «در ایران سالانه ۱۵هزار نوزاد می‌میرند و این به‌معنای آن است که به ازای هر هزار تولد زنده ۱۰ نوزاد ایرانی جان خود را از دست می‌دهند. که این میزان ۵ برابر کشورهای پیشرفته است. اما دردناک‌تر این‌که تعدادی از نوزادان وقتی سالم هم به دنیا می‌آیند سر از سطل‌های زباله در می‌آورند و در خیابانها رها می‌شوند».

روز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از وجود ۳۵ هزار کودک بی هویت در استان تهران، خبر داد و گفت « معضل خرید و فروش کودکان و نوزادان کاهش یافته اما رفع نشده است.»

فروش و پیش فروش نوزاد و کودکان در ایران نه به دلیل عدم تمایل خانواده به آن است بلکه به دلیل فقر و مشکلات اقتصادی است که خانواده‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و این سهم مردم ایران از ثروت بیکران ملی است