تصمیم قابل‌ تقدیر هیأت زنجیرزنان حضرت سبز قبا(ع) دزفول برای مراسم محرم امسال

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، هیأت زنجیرزنان حضرت سبزقبا(ع) دزفول برای مراسم محرم امسال ، با توجه به وضعیت کرونایی ، بعنوان اولین هیئتی که برنامه‌های خود را اعلام کرد.

به گزارش شبکه خبر فوری دزفول(دزآفاق) ، صورتجلسه نهایی گردهمایی اعضای محترم هیئت امنا زنجیر زنان حضرت سبزقبا بشرح زیر اعلام کرد :

۱. امسال محرم هیچ برنامه‌ای مبنی بر عزاداری جمعی اعم از شبهای محرم و روزهای تاسوعا و عاشورا در محل هئیت برگزار نخواهد گردید.(حتی اگر همه هیئت‌ها فعالیتهای خود را مانند هر سال داشته باشند)

۲. در دهه اول شبهای محرم طبق ساعتی که در آینده اعلام خواهد گردید برنامه عزاداری فقط با حضور مداح هیئت به‌صورت مستقیم و به‌مدت نیم ساعت از طریق اینستاگرام و فضای مجازی پخش خواهد گردید.

۳. به‌منظور تعظیم شعائر به ساحت مقدس اباعبدالله مانند همه ساله، هر شب صدای مداحی از طریق بلندگوهای هیئت به‌صورت ملایم پخش خواهد گردید، اما برای جلوگیری از ازدحام مردم و رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی ، دربهای حسینیه بسته و هیچگونه پذیرایی انجام نخواهد پذیرفت.

۴. نذورات هر ساله هیئت بصورت خام بسته‌بندی و به‌صورت بسته معیشتی بین خانواده‌های مستمندی که هر ساله در ضیافتهای اباعبدالله ارتزاق می‌کردند تقسیم خواهد گردید.

۵.ضمن تشکر ویژه از همه دوستان و عزیزانی که همه ساله ما را در عزای سالار شهیدان همراهی می‌نمودند، خواهشمندیم کمک‌ها و نذورات خود اعم از گوشت، برنج، روغن، ماکارونی، شکر و ….. را تحویل هیئت امنا فرمائید.

در پایان یادآور می شود امسال پایان عزاداری ۱۴۰۰ ساله اباعبدالله نیست و شرایط موجود بر اساس عقل و شرع حکم می‌کند به‌فکر جان خود و خانواده‌ها بوده و به این طریق هم عزاداری باشکوهی از طرق فضای مجازی برگزار شود و هم از طرفی نذورات همه ساله هیئت ادا خواهد گردید.

ان‌شاءالله به‌شرط حیات، سال آینده با برطرف‌شدن ویروس کرونا و فضایی آکنده از معنویت، عزاداری اباعبدالله الحسین را با شور خاصی و بهتر از هر سال برگزار نموده و امسال را جبران خواهیم نمود.‌