تلاش برای بقا؛ توافق انتخاباتی جهرمی و لاریجانی

شنیده ها

از همان ابتدای حضور جهرمی در وزارت ارتباطات، بسیاری معتقد بودند که اکثر رفتارها و اقدامات وی در راستای انتخابات ۱۴۰۰ است. چیزی که با نزدیک شدن به انتخابات، رنگ واقعیت به خود گرفت.

در سناریوی انتخاباتی طراحی شده توسط تیم رسانه ای جهرمی، برنامه ریزی شده بود که وی با ثبت نام در انتخابات، در دقابق آخر، به نفع کاندیدای اصلاح طلبان انصراف داده و امکانات زیرساختی و ظرفیت های رسانه ای خود را در اختیار وی قرار دهد. چیزی که می توانست حضور او در دولت آینده را تضمین کند. اما او با کسب تنها ۷ رای از ۴۶ رای در نهاد اجماع ساز اصلاج طلبان، نتوانست در جمع کاندیداهای نهایی این جریان حضور یابد.

اکنون و پس از احتمال عدم ثبت نام جهرمی در انتخابات، وی رایزنی های گسترده ای را با کاندیداهای مطرح سایر جریان های سیاسی به ویژه علی لاریجانی ( کاندیدای مورد حمایت روحانی )، صورت داده است. وزیر ارتباطات روحانی در تلاش است با ایجاد ظرفیت های موازی در اعتدال و اصلاحات شانس خود را برای ماندن در قدرت بالا برد.

شنیده ها حاکی است جهرمی در رایزنی های خود با کاندیداهای مختلف، وعده داده امکانات زیرساخت ارتباطی کشور و ظرفیت رسانه ای خود در شبکه های اجتماعی، را در اختیار آنها قرار دهد. وزیر ارتباطات روحانی در رایزنی های خود با طیف های مختلف سیاسی، به صراحت درخواست کرده که به عنوان یکی از معاونین فعالیت کند تا برای حضور در دولت، احتیاجی به عبور از سد اعتماد مجلس نیز نداشته باشد.

به تازگی علی لاریجانی با دعوت جهرمی در کلاب هاوس حضور پیدا کرده که این مطلب خود نشانه ای از ارتباط تنگاتنگ این دو چهره سیاسی و برخی از توافق ها میان آن ها دارد.