تلاش برای به حاشیه بردن فاجعه کرونا با هک پیج سالومه سیدنیا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در حالی که کرونا و مارزه با آن در همه دنیا به بحث اول در بین مردم و رسانه ها تبدیل شده و نیاز است آنها که توانایی فنی و ابزاری دارند از این توان برای آگاهی دادن به مردم و روحیه دادن به آنها بهره بگیرند اما هنوز هم عده ای هستند که با ایجاد جنگ روانی و مطرح کردن بحث های جانبی میخواهند اذهان عمومی را ار بلایی که دچار آن شده ایم دور کنند و در این راه امکانات کشور را عملا به هدر می دهند. هک پیج سالومه سیدنیا مجری شبکه من و تونمونه بارز یکی از این فرافکنی ها می باشد

محمد ارسلانی

یک کانال تلگرامی که خود را سید معرفی کرده، پیج اینستاگرامی سالومه سیدنیا مجری شبکه من و تو را هک کرده و چت‌های او را بازیگران و سلبریتی‌های ایرانی را منتشر کرده است.

 در روز‌های گذشته فردی که مدعی بود پیج سالومه را هک کرده، با ایجاد یک کانال تلگرامی تصاویری از گفتگوی مجری تلویزیون من و تو را با سلبریتی‌های مشهور ایرانی که عمدتا بازیگر بودند را منتشر کرد و ساعاتی بعد تصاویر آن در صداوسیمای جمهوری اسلامی نیز پخش شد.

این کانال تلگرامی در صفحات مختلف مربوط به جریانی که خود را ارزشی می‌خواند معرفی شد و به سرعت تعداد فالوورهای آن به ۷۰ هزار نفر هم رسید.

تویت نویسان این جریان نوشتند هک کردن این پیج و دست یافتن به اطلاعات خصوصی سالومه سیدنیا توسط نیروهای صورت گرفته است، اما اشاره‌ای نکردند که منظورشان از نیروهای داخلی دقیقا چه کسانی است.

از سوی دیگر کسانی با دیدگاه احترام به حریم شخصی توییت‌های خود را منتشر می‌کردند نوشتند وقتی در تلویزیون کانال‌هایی که نام نهادهای نظامی بر خود گذاشته‌اند، این تصاویر با اطمینان منتشر می‌شود، خیلی سخت نیست بتوان حدس زد منظور از نیروهای داخلی چه کسانی است.در تصاویری که از چت خصوصی سالومه منتشر شده، بازیگران داخل کشور به مجری شبکه من و تو ابراز ارادت کردند و با احترام از او یاد کرده‌اند.

سالومه سیدنیا مجری من و تو
سالومه سیدنیا مجری من و تو
سالومه سیدنیا مجری من و تو

بعد از انتشار اولیه این تصاویر، صدا و سیما و سایر رسانه‌های نزدیک به آن در مطالبی اصرار کردند دستگاه امنیتی و قضایی باید با این هنرمندان برخورد کند. آن‌ها معتقد بودند ارتباط با خارج از کشور و افرادی که مخالف نظام هستند بین ۱ تا ۱۰ سال زندان دارد. قبل از این هم همین رسانه‌ها خواستار بازداشت پزشکان و پرستارانی شدند که تصاویر رقصیدن خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بودند.

به گزارش رویداد۲۴ فردی که پیج خانم سالومه را هک کرده، مدعی شده قبلاً هم پیج یکی دو بازیگر خارج از کشور و خواننده را هک کرده است. البته قبلاً مکالمات خصوصی بعضی چهره‌ها و تصاویر شخصی آن‌ها در فضای مجازی منتشر شده بود از جمله فیلم رابطه جنسی چند مقام سیاسی ایران یا تصاویر چت فوتبالیست‌ها با مهدی قائدی که شوخی‌های صورت گرفته در آن مناسب نبود.

صبح امروز در کانالی که نام خود را سید گذاشته و اخبار آن توسط کانالی به نام سپاه سایبری بازنشر می‌شود، خبر جدیدی منتشر شد که پیج اینستاگرام تعداد دیگری از سلبریتی‌ها هک شده است. ندا جناب دیگر مجری شبکه خارج کشور من و تو، شهره صولتی خواننده لس آنجلس نشین و امید خلیلی مجری من و تو (برنامه شعر یادت نره) از دیگر کسانی بودند که در این کانال خبر آمد که حسابشان هک شده است.

از چهره‌های داخلی تا کنون چت‌های تهمینه میلانی، پرویز پرستویی، سروش جمشیدیان، ارژنگ امیرفضلی، رضا صادقی، علی انصاریان، شهره لرستانی، امیرمهدی ژوله و مهناز افشار با سالومه مجری شبکه من‌وتو منتشر شده است. همه آنها در پاسخ به روزنامه جام جم متعلق به صداوسیما درباره این موضوع سکوت کرده‌اند یا آن را تکذیب کردند.

بعضی حقوقدانان معتقدند مکالمات خصوصی دلیل اثبات جرم نیست. ضمن اینکه سالومه سیدنیا اساسا یک مجری تلویزیونی است و نه یک رهبر سیاسی اپوزیسیون اتفاقاً سابقه کار در صدا و سیمای جمهوری اسلامی را نیز داشته است.

برخی دیگر توییت نویسان نوشته‌اند رفتار صداوسیما، اعتبار بخشیدن به اکانت‌هایی است که اطلاعات خصوصی مردم را منتشر می‌کنند.

تا اینجای ماجرا موضوع چت خصوصی بازیگران با یک مجری خارج شبکه‌های خارج کشور است اما ماجرا از آنجا مسئله‌ساز می‌شود که احتمالا در این میان بسیاری از مردم یا همین بازیگران احتمالاً از اعتراضات آبان یا بعضی نابسامانی تصاویر و فیلم‌هایی برای سالومه فرستادند و این همان نکته‌ای است که شاید در روزهای آینده باعث شود برای برخی از بازیگران دردسر ایجاد شود، چنانچه پس از در اختیار گرفتن کانال تلگرامی آمدنیوز توسط سپاه، قوه قضاییه خبر داد که عده‌ای به خاطر ارتباط با آن احضار و دستگیر شده‌اند؛ مهمترین این افراد عبدالرضا داوری مشاور رسانه‌ای محمود احمدی نژاد بود.

در سال‌های گذشته برخی از روزنامه‌نگاران به خاطر ارتباط با یک روزنامه‌نگار خارج کشور بازجویی و بازداشت شدند و این رفتار‌ها مصداق جاسوسی قرار داده شده است اما بعید است صدا و سیما از حمایت بازیگران مثل پرویز پرستویی و نویسنده‌ای مثل پیمان قاسم خانی دست بردارد.

One thought on “تلاش برای به حاشیه بردن فاجعه کرونا با هک پیج سالومه سیدنیا

 • اقتصاد
  اوپک عرضه نفت را کاهش می‌دهد؛ روسیه همراهی نمی‌کند
  اگر آمریکا و اروپا این کار را می کردند یا ترکیه نفت داشت و این کار روسیه را میکرد علیه اپک ، الان همه مارکسیست های روسی در رسانه های فارسی به شرح زیر مشغول لجن پراکنی و پخش انواع تئوری های توطئه ساخت حزب توده و فدایی علیه امریکا ، دموکراسی لیبرال ، نظام های سرمایه داری غربی بودند، داد سخن میدادند در مورد امپریالیست بودن و نقشه خیانت کارانه در سر داشتن و غارت نفت منطقه و اشغال و جنایت کار بودن غرب و متحدین آن وصفحه ها سیاه می کردند :
  تابان ، سرکوهی ، جاسکی ، قنواتی ، پاریاب ، مالجو ، دنیز آبشچی …در اخبار روز
  فاروقی و برزگر و طالعی ، در دوچه ولله
  نیکفر و شیدان وثیق در رادیو زمانه
  میلانی ، گنجی ، علی افشاری ، نیوشا بقراط ، مراد ویسی و… در رادیو فردا
  کشتگر و نگهدار و پارسا و اشکوری در زیتون
  اعتمادی و توفیقی و علیجانی … در من و تو
  صادق صبا، محمد رهبر ، کامران متین ، روشندل ، خاوند ، ملیحه محمدی ، فتاه پور ، پرهام ، نوشابه امیری ، فرزین ندیمی ، رامین احمدی…در ایران اینترنشنال
  چالنگی ، نوریزاده ، امیر طاهری ، مصطفی دانش…. در ایران فردا
  شهرام همایون ، نوری علا ، امیر احمدی ، الله یار کنگر لو ، هودشتیان ، رئیسی ، جلال ایجادی ، جوادی … در کانال وان
  همنشین بهار ، شکوه میرزادگی ، منفرد زاده ، یغمایی ، زراعتی ، …. در تلویزیون میهن
  بقراط ,محمدی در کیهان لندن
  نقره کار ،ادیب زاده …در تلویزیون پارس
  باستانی ، نگهدار ، نوری ، منتظری ،.. ..د ر بی بی سی
  خیانت روشنفکرانه و سیاستمدارانه و مزدوری یک ابر قدرت پوشالی غارتگر علیه مردم یک کشور ( نه فقط بازی سیاسی و دست نشانده سازی در یک کشور دیگر ) اگر این نیست که همه اینها د ر برابر چنین خیانت کاسب کارانه پوتین در ایران ملاهای روسی سکوتی چنین جنایت کارانه کرده اند ، پس چیست ؟
  اینها یا مزدور پوتین هستند ،
  یا مثل پوتین و ملاهای پوتینیست دشمن مردم ایران هستند ،
  یا از پوتین میترسند ،
  یا کاسبکارانه می خواهند پوتین را به عنوان پناه دهنده نهایی انها ( وقتی دستگاه های امنیتی غرب به ماهیت اینها پی برد و انها را اخراج کردند ) برای خودشان حفظ کنند .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.