تلاش ضرغامی برای جذب آرای خاکستری جامعه با اتخاذ مواضع مردم پسند و رفتارهای فراجناحی برای پاک کردن پرونده سیاه گذشته

عزت الله ضرغامی که دوران ریاست او بر صدا و سیما یکی از سیاه ترین دوران پس از انقلاب است ، مدتی است سعی کرده با اتخاذ مواضعی متفاوت با سایر اصولگرایان خود را فردی آزاد اندیش و متفاوت با دیگر اصولگرایان جلوه دهد .

راه اندازی جلسات صبحانه با چهرهای غیرهمسو و تلاش برای حل مشکلات آنان و حتی بعضا تعریف و تمجید از آنان بر خلاف روال معمول حاکمیت ، همه این ها روش هایی هستند که او سعی کرده برای ترمیم چهره خود ، با توجه به عملکردهای بحث انگیزش در مناصب مختلف به ویژه ریاست صدا و سیما انجام دهد تا بلکه گذشته تیره و سیاهش اندکی خاکستری شده و کمی بهبود یابد.

عزت الله ضرغامی مدتهاست در صدد ارائه چهره‌ای منعطف و خاکستری‌باز و خاکستری ساز از خود است، در ماجرای شعار علیه روحانی نیز باز موضعی بینابینی اتخاذ کرد.

او که علاوه بر تلاش جهت خاکستری کردن وجهه خود نزد چهره های سیاسی و مردم ، با این عملکرد به دنبال جذب آرای خاکستری جامعه هم به نفع خود می باشد تا کسانی که به عمق افکار و عملکرد او آشنایی ندارند به ویژه جوانان جب او شوند .

ضرغامی که در دوران احمدی نژاد با بزرگنمایی کاذب از عملکرد پر از خطا و فریب او و نیز تخریب مخالفان وی کارنامه ای سیاه از خود بجا گذاشت ، علاوه بر کسانی که در مهندسی و تقلب آرا در سال ۸۸ نقش عمده ای در دزدیده شدن آرای مردم داشتند و نیز کسانی که با سرکوب اعتراض های مردمی جو خفقان را در جامعه ایجاد کردند، با رفتارهای جانبدارانه به نفع احمدی نژاد به ویژه اعطای وقت اضافه در آخرین شب تبلیغات به او و نیز پخش اعتراف های اجباری بازداشت شدگان سال ۸۸، مهم ترین نقش را در تحریف و قلب واقعیت های تاریخی را به نفع جریان سرکوبگر و حاکمان اقتداگرا ایفا نمود.

البته ضرغامی تنها کاندیدا اصولگرا با سابقه نظامی است که حرکت به سمت قشر خاکستری را به صورت جدی در دستور کار قرار داده است، اما آیا واقعا او می‌تواند در برابر جریانهای رقیب که اتفاقا مواضع مشابه‌تر از او با قشر خاکستری دارد و نیز در برابر جریانهای همسو با او که رفته رفته این حرکات را برنخواهند تابید، می‌تواند موفقیتی به دست بیاورد، جای تردیدهای بسیاری دارد.

✍️ دیدگاه شما 🙏