تلگرام از منظر دلواپسان تا توئیت آخر روحانی

میثم بازیاری

 

درحالی که توئیت آخر دکتر روحانی خبر از عدم فیلترینگ تلگرام میدهد و ریاست محترم جمهوری آب پاکی را به روی دست دلواپسان متوهم ریخت . با هم تعدادی از جبهه گیری دلواپسان تندرو را در مورد تلگرام با هم مرور میکنیم:
رئیس دانشکده صداوسیما: آزادی تلگرام یعنی اینکه قاچاق دختران ایرانی آزاد باشد
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران گفت که تصمیم برای فیلتر شدن تلگرام در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به نقشه شوم دشمنان در آشوب های اخیر، محوریت این عملیات را منافقان دانست و گفت: دشمنان در ابتدا فقط به دنبال فراخوان مردم بودند و قرار بود پس از آن همه مخالفان را مسلح کرده و آنگاه به دنبال براندازی نظام باشند و در این میان تلگرام وظایف خود را برای فراخوان و تهییج مردم به نحو احسن انجام می داد.

وی با بیان این که فیلتر کردن تلگرام همچون آب روی آتش بود و عناصر ضد انقلاب نیز به سرعت دستگیر شدند، اظهار داشت: شبکه تلگرام به دنبال بسیج کردن مردم علیه نظام اسلامی، آموزش آشوبگری و اغتشاش، راه انداختن عملیات روانی سیاه و مخرب علیه نظام، واگذاری تمام اطلاعات مردم به دشمنان و هدایت جامعه برای براندازی نظام بود.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه: تلگرام به بستری برای آشوب و اغتشاش در کشور تبدیل شده بود
رسول جلیلی عضو شورای عالی فضای مجازی کشوربا اشاره به نقش تلگرام در سازماندهی اغتشاشات اخیر گفت: شکی نیست که هیچ چیزی نباید با امنیت ملی ما در تعارض قرار بگیرد؛ یعنی هر خدمتی و هر سرویسی به خصوص سرویس خارجی که در تعارض با امنیت ملی ما باشد حتما باید مدیریت شود و یا مدیریت شونده باشد؛ هم اکنون تلگرام یک رسانه ای شده است که با امنیت ملی ما در تعارض است.