تمایل روزافزون ایرانی‌ها برای ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، گردشگران ایرانی در کنار بازدید از جاذبه های توریستی، تمایل زیادی برای ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری و خرید مسکن در ترکیه نشان داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بنیامین اسن، عضو هیئت مدیره شرکت مشاوره شهروندی و سرمایه‌گذاری «الیت» در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: «گردشگران ایرانی‌ تمایل زیادی برای سرمایه گذاری و خرید مسکن در ترکیه دارند. آنها سال ۲۰۱۹ پس از عراقی ها بیشترین مسکن را در کشورمان خریدند»

وی افزود: «ایرانی‌ها در زمینه اخذ شهروندی و ثبت شرکت در ترکیه سال گذشته رتبه نخست را داشتند. سرمایه‌گذاری آنها در ترکیه طی ۴ سال اخیر افزایش داشته و پس از آغاز تحریم های آمریکا در سال ۲۰۱۸ شتاب گرفت».

این کارشناس حوزه سرمایه گذاری در ادامه گفت: براساس داده های وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه شمار گردشگران ایرانی در کشورمان سال ۲۰۱۹ با پنج درصد افزایش نسبت به گذشته به ۲ میلیون و ۱۰۷هزار نفر رسید.

فاتح چایاباتماز، نماینده انجمن تاجران و صنعتگران مستقل ترکیه «موسیاد» در تهران هم در این زمینه گفت:

«ایرانی‌ها برای گردش و خرید مسکن می‌آیند. در دوره اخیر شمار زیادی از آنها در ترکیه خانه خریده اند. بر اساس داده های مرکز آمار ترکیه سال گذشته ۵ هزار و ۴۲۳ باب مسکن توسط آنها در کشورمان خریداری شده است.

مرز زمینی گسترده بین دو کشور و همچنین سهولت سفر هوایی به ترکیه را به مقصد مهمی برای ایرانی‌ها تبدیل کرده است. آنها همواره خود را از لحاظ فرهنگی به ترکیه نزدیک دیده و احساس می‌کنند در خانه خودشان هستند».