تمدید قرار بازداشت افشین برزگر جمشیدی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته,  قرار بازداشت“افشین برزگر جمشیدی”, از زندانیان سابق سیاسی, ساکن تبریز, به مدت ۱۵ روز دیگر تمدید شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, طی روزهای اخیر, “افشین برزگر جمشیدی”, فعال مدنی ساکن تبریز و از زندانیان سابق سیاسی, پس از تفهیم اتهام و صدور قرار وثیقه ای به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان, با تمدید قرار بازداشت مجدد به مدت ۱۵ روز در بازداشت خواهد ماند.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ “افشین برزگر جمشیدی”, پس از تفهیم اتهام از بابت “اقدام علیه امنیت ملی” و صدور قرار وثیقه ای به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان قرار بازداشت وی برای دومین بار به مدت ۱۵ روز دیگر تمدید شد. 

لازم به ذکر است؛ افشین برزگر جمشیدی, از زندانیان سابق سیاسی, ساکن تبریز, در تاریخ ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸, در پی مراجعه ماموران اداره اطلاعات تبریز به محل کار وی بازداشت شد. همزمان با بازداشت وی گروهی دیگر از ماموران امنیتی اقدام به مراجعه به منزل وی کرده پس از تفتیش منزل برخی لوازم شخصی از قبیل؛ تلفن همراه, کامپیوتر برخی دیگر از لوازم شخصی وی را نیز ضبط کردند. وی پیش از این و در تاریخ ۱۳ تیرماه سالجاری بطور مشروط از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود.