تناقض های ناتمام سوپر انقلابی ها ؛ نماینده انقلابی مجلس در اسفند ۹۹: جلوی همکاری با آژانس را بگیرید/ همان نماینده شهریور ۱۴۰۰: همکاری با آژانس خوب است؛ ادامه دهیم!

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفریدون عباسی نماینده انقلابی مجلس یازدهم در چرخشی عجیب امروز گفته است: «همکاری با آژانس خوب است و جلوی بهانه ها را می گیرد» این در حالی است که توافق اخیر حتی زمان هم ندارد و معلوم نیست تا چه زمانی قرار است؛ آژانس بر تمام دوربین ها نظارت داشته باشد. همین فرد «اسفند ماه» گذشته در وامکنش به توافق ۳ ماهه ایران و آژانس گفته بود: اشتباه محض است، فریب نخورید؛ همکاری با آژانس باید قطع شود

فریدون عباسی نماینده انقلابی مجلس یازدهم در چرخشی عجیب امروز گفته است: «همکاری با آژانس خوب است و جلوی بهانه ها را می گیرد» این در حالی است که توافق اخیر حتی زمان هم ندارد و معلوم نیست تا چه زمانی قرار است؛ آژانس بر تمام دوربین ها نظارت داشته باشد.

همین فرد «اسفند ماه» گذشته در واکنش به توافق ۳ ماهه ایران و آژانس گفته بود: اشتباه محض است، فریب نخورید؛ همکاری با آژانس باید قطع شود

این اظهار نظر ها در حالی است که مشخصاً در توافق اخیر ایران و آژانس معلوم نشده نظارت ها باید تا چه زمانی ادامه داشته است؛ هر چند اشتباه «توافق نامحدود» امروز روزی دامن ایران را خواهد گرفت.

حال آنکه چه کسی قرار است پاسخگوی ماجراجویی های دو سال گذشته برخی مسئولان در زمینه برجام را بدهد؛ بی تردید وضعیت امروز اقتصادی کشور از دو سال پیش و معیشت مردم محصول لجبازی کودکانه است.

فریدون عباسی دوانی روز دوشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی درباره سفر رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران و دیدار با رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان، گفت: توافق با آژانس جلوی بهانه‌گیری کشورهایی که به فعالیت‌های ایران شک و تردید دارند می‌گیرد. مطمئنا این داده‌ها در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار می‌گیرد که وظایف قانونی خود را انجام دهد.

عباسی توافق با آژانس را بیانگر حسن نیت ایران دانست و اضافه کرد: کشورهای مقابل ما هم در برجام – آنهایی که امضا کننده هستند – باید به تعهداتشان عمل کنند چون نمی‌توانیم یک طرفه تعهدات خود را اجرا کنیم. توافقنامه برجام چند جانبه است و هر کدام از امضاکنندگان آن باید به تعهد خود عمل کنند.

وی با تاکید بر این که تحریم‌ها باید برداشته شود، خاطرنشان کرد: «ما نباید مطلب جدیدی را بپذیریم.»

نماینده مردم کازرون در مجلس یازدهم، افزود: داده‌ها در حال ثبت است و این داده‌ها وقتی در اختیار آژانس قرار می‌گیرد که کشورهای دیگر هم به تعهدات خود عمل کنند. آژانس هم نباید فقط بر ایران نظارت کند و دیگران را هم نظارت و تعهدات آنها را هم رصد کند. در غیر این صورت گزارش دهد که تعهدات آنها انجام نشده و این در مجامع و محاکم بین المللی باید به عنوان «اسناد مثبته» در حوزه ایران تلقی شود.

✍️ دیدگاه شما 🙏