تنبیه بدنی شدید دانش‌آموز روستایی؛ علت کبودی بدن این دانش‌آموز «حساسیت» زیاد است!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، با تایید تنبیه بدنی یک دانش‌آموز سوم ابتدایی در یکی از روستاهای این استان توسط معلمش گفت ادعای معلم برای این تنبیه «کم‌کاری دانش‌آموز» بوده است.

اصغری روز دوشنبه ۶ بهمن به خبرنگاران گفت این معلم به کمیته تخلفات معرفی شده و «در انتظار تصمیم همکاران کمیته هستیم».


این مقام آموزش و پرورش قزوین تاکید کرد چنین اتفاقاتی نشان‌دهنده عدم جذب «معلمان واجد شرایط به‌ویژه در مناطق روستایی» است.


به گزارش ایسنا، این دانش‌آموز اهل روستای ماهین دهستان چوقور از توابع قزوین است و آثار کبودی شدید بر بازو و پای او، ناشی از تنبیه بدنی معلم، دیده می‌شود.


با این حال جعفر سپهریان، رئیس آموزش و پرورش منطقه طارم سفلی، نیز به ایسنا گفت علت کبودی بدن این دانش‌آموز «حساسیت» زیاد است و «ماجرا حل شده و خانواده رضایت داده‌اند.»


در حالی که خبرنگار ایسنا موفق به تماس با خانواده این دانش‌آموز نشده، یکی از اهالی روستا کبودی روی تن این کودک را «مشکوک» دانسته و گفته است: «آثار کبودی مربوط به تنبیه مادرش است. مثلا هر وقت مهمان می‌آمده مادرش تنبیهش می‌کرده و نیشگونی می‌گرفته که نفس کودک در نمی‌آمده.»


در سال‌های اخیر بارها اخباری درباره خشونت و تجاوز جنسی از سوی معلمان علیه دانش‌آموزان و همچنین خشونت خانگی علیه کودکان در ایران منتشر شده است.