تهدیدهای ایران ناو «نیمیتز» را در منطقه ماندگار کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ـ پنتاگون اعلام کرد با توجه به تهدید‌های ناشی از ایران در سالمرگ قاسم سلیمانی، ناو هواپیمابر نیمیتز و ناوگروه جنگی همراه آن در منطقه خاورمیانه باقی می‌ماند.


این در حالی است که یک روز قبل نیویورک‌تایمز گزارش داده بود که یو‌اس‌اس نیمیتز در تصمیمی که «تلاش برای کاهش تنش‌ها با ایران» خوانده شد، از منطقه خارج می‌شود.


کریس میلر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفت: «به دلیل تهدید‌های اخیر رهبران ایران علیه رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر مقامات دولت ایالات متحده، دستور دادم که ناو یو‌ای‌اس نیمیتز روند عادی خروج را متوقف کند.» او افزود: «این ناو هم‌اکنون در ایستگاه عملیاتی فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، باقی می‌ماند و هیچ‌کسی نباید درباره اراده ایالات‌متحده آمریکا تردید کند.»

مقامات جمهوری اسلامی در سالگرد کشته شدن فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران تهدید‌های متعددی را علیه آمریکا مطرح کرده‌اند.


ناو هواپیمابر نیمیتز و ناوگروه جنگی همراه آن سفر خود را از ژوییه ۲۰۲۰ آغاز کردند اما نیروی دریایی و خدمه مستقر در آن به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ از ماه آوریل از خانواده‌های خود جدا شده و در ایزوله به سر می‌بردند.