تهدیدهای کره‌شمالی علیه آمریکا «بلوف» نیست

نگام ، بین الملل _ یک مقام روسیه در واکنش به پرواز موشک کره‌شمالی از فراز ژاپن، گفته است که تهدید کره‌شمالی به پرتاب موشک به سوی یک پایگاه آمریکایی در منطقه «بلوف» نبوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه در واکنش به آزمایش موشکی تازه کره‌شمالی، گفت: «کره‌شمالی نشان داده که تهدیدهای آن کشور علیه پایگاه نظامی آمریکا در جزیره گوام بلوف نبوده است.»

چندی پیش، منابع کره‌شمالی از آمادگی طرحی برای پرتاب موشک به هدفی در ‌آب‌های نزدیک به جزیره گوام، محل یک پایگاه نظامی آمریکایی در منطقه خبر دادند که واکنش تهدیدآمیز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا را به‌دنبال داشت. مدتی پس از این تهدید، منابع کره‌شمالی گفتند که رهبر این کشور هنوز در مورد پرتاب این موشک تصمیمی نگرفته است.

کوساچف متذکر شد، قطعنامه جدید شورای امنیت در مورد تشدید تحریم اقتصادی کره‌شمالی هم در دستیابی به هدف خود ناکام مانده؛ زیرا «وضعیت کنونی به رو‌در‌رو شدن کره‌شمالی و ایالات متحده تبدیل شده است.»

طبق این گزارش، کره‌شمالی صبح امروز ( به وقت محلی) موشکی را بر فراز خاک ژاپن پرتاب کرد. این چندمین آزمایش موشکی کره‌شمالی در ماه‌های اخیر است.

به گفته مقام‌های ژاپنی، این موشک بر فراز شمال دریای ژاپن پرواز کرده و در اقیانوس آرام فرود آمده است.

شورای امنیت سازمان ملل، طی سال‌‌های اخیر در واکنش به برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی یک رشته تحریم اقتصادی و تجاری را علیه این کشور وضع کرده است. تصویب قطعنامه‌های شورای امنیت علیه کره‌شمالی، از جمله جدیدترین قطعنامه که اوایل ماه آگوست تصویب شد، از رای مثبت چین و روسیه، به عنوان دو عضو دائم شورا برخوردار بوده است.