تهدید مدیر مسئول نشریه کیهان به “قلع‌وقمع اوباش”

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، حسین شریعتمداری در “یادداشت روز” نشریه اصول‌گرای کیهان از جمله سیاست‌ها و عملکرد دولت روحانی را مورد انتقاد قرار داده و در بخشی دیگر از نوشته خود “قلع و قمع اراذل و اوباش را کار آسانی” خوانده است.

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول نشریه کیهان در روز دوشنبه ۲۷ آبان (۱۸ نوامبر) در ستون “یادداشت روز” این نشریه از یک سو عملکرد دولت روحانی در هفت سال گذشته را به شدت مورد انتقاد قرار داده و از سوی دیگر تهدیدهایی نیز علیه معترضان به افزایش بهای بنزین ابراز کرده است.

در نوشته او از جمله آمده است: «فتنه‌گران و کارفرمایان پشت پرده آنها بارها ملت پاکباخته و رزمندان جان‌برکف ایران اسلامی را آزموده‌اند و می‌دانند برای آنانی که کور کردن چشم فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ و … را در کارنامه خود دارند، قلع و قمع این اراذل و اوباش نیز به آسانی ممکن است».

شریعتمداری در بخشی دیگر از یادداشت روز به دولت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران تاخت و نوشت: «با کمال تأسف باید گفت که مردم طی نزدیک به ۷ سال گذشته شاهد وعده‌های فراواانی از سوی دولت بوده‌اند که بسیاری از آنها بر زمین مانده و عملی نشده است و دولت به جای عذرخواهی از ملت در اقدامی تعجب‌آور وعده‌ها را انکار و یا درباره آن اظهاراتی خلاق واقع و متضاد با آنچه وعده داده بود، داشته است».

طبق اخبار و تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی اعتراضات به افزایش بهای بنزین روز یکشنبه ۲۶ آبان نیز در شهرهای مختلف ایران ادامه داشت. بنا بر این خبرها، تعداد زیادی از معترضان کشته و زخمی شدند. برخی از ویدئوها حاکی از تیراندازی مستقیم نیروهای امنیتی به سوی معترضان است. ایرنا در یک گزارش تصویری به “تخریب اموال عمومی در تهران” پرداخته و نوشته است این تخریب توسط “سوء استفاده شماری از افراد از اعتراض‌های مردمی” صورت گرفته است. خبرگزاری مهر از کشته شدن یک بسیجی در اعتراضات ملارد و شهریار (استان تهران) خبر داده است. 

تعطیلی مدارس اصفهان، خوزستان و البرز بدون دلیل

هرچند رسانه‌های داخلی از شرایط عادی در کشور و بازگشت آرامش به شهرها نوشته‌اند اما در سه استان البرز، اصفهان و خوزستان مدارس بدون ذکر دلیل تعطیل اعلام شدند. متروی اصفهان نیز به دلیل “نبود امنیت” تعطیل اعلام شده است.

شورای تأمین استان اصفهان بدون ذکر دلیلی مشخص مدارس این شهر در همه مقاطع تحصیلی را تعطیل اعلام کرد. روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استان فارس نیز مدارس شیراز را در روز دوشنبه بدون ذکر دلیل تعطیل اعلام کرده است.

استانداری البرز  تمامی مدارس در این استان را در روز دوشنبه تعطیل اعلام کرده است. استانداری خوزستان نیز مدارس را در تمامی مقاطع در روز دوشنبه تعطیل و دلیل آن را نیز “آلودگی هوا” اعلام کرده است. 

در تمامی این نقاط در طول روزهای گذشته اعتراضات به افزایش قیمت بنزین جریان داشته است.

همچنین گزارش شده که سپیده قلیان، فعال مدنی که به‌ تازگی با وثیقه به طور موقت آزاد شده بود بار دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. تصاویر ویدئویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که او در تجمعی مردمی در خوزستان در حالی که برگه‌ای را به دست دارد شعار می‌دهد: «نه تهدید، نه زندان دیگر اثر ندارد.» روی این برگه نوشته شده است: «بنزین را ۳۰۰ درصد گران کردید، دستمزدها را هم زیاد کردید؟»

متروی اصفهان برای دومین روز متوالی تعطیل شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان از تعطیلی متروی این شهر به دلیل “نبود امنیت” خبر داده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا صلواتی گفت، قطار شهری اصفهان بعد از “تأمین امنیت” در ایستگاه‌های شمال شهر آماده راه‌اندازی است. 

صلواتی از خسارت دیدن پنج ایستگاه شهری اصفهان در روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد. 

سپاه از دستگیری دو نفر از “رهبران” معترضان خبر داد

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در استان فارس می‌گوید، دو تن از “رهبران” معترضان به گرانی بنزین را در شیراز دستگیر کرده است.

به گزارش مشرق‌نیوز، سپاه مدعی شده که این دو نفر “با وعده اقامت و پرداخت پول” مأمور شده بودند که مردم را “تحریک و اماکن کلیدی و اموال عمومی را تخریب کرده و پس از تهیه فیلم آن را برای سرکردگان خود در خارج از کشور ارسال کنند.”

در ضمن “آتش زدن کلانتری، خودروهای پلیس، تخریب ساختمان دولتی و جایگاه‌های سوخت” هم بخشی از “مأموریت این دو نفر” قلمداد شده است.