تهران بیشترین معتاد متجاهر دارای زخم باز را دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رضوان مدنی درباره نحوه پذیرش و درمان معتادان متجاهر دارای بیماری‌های زمینه‌ای و زخم باز توضیحاتی داد.

به گزارش رکنا، فاطمه رضوان مدنی معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور درباره همکاری وزارت بهداشت با بهزیستی برای درمان بیمارهای زمینه‌ای معتادان متجاهر، اظهار کرد: براساس مصوبات و آیین نامه‌های مربوطه، درمان معتادان متجاهری که دارای زخم باز هستند بر عهده وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: در جلسات اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سه گانه تهران مکلف شدند تا با تعیین بیمارستان‌هایی و اعلام اسامی آن‌ها به نیروی انتظامی، به افراد ارجاعی که ناجا به بیمارستان‌ها اعزام می‌کند، خدمات ارائه کنند.

رضوان مدنی با بیان اینکه بیماران دارای زخم باز توسط نیروی انتظامی به بیمارستان‌های معرفی شده وزارت بهداشت (دانشگاه‌های علوم پزشکی) ارجاع داده می‌شوند و در آنجا خدمات لازم را دریافت می‌کنند، افزود: در مواردی تعدادی از معتادان متجاهر لازم است تا مدت بیشتری در جایی تحت حمایت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه تهران بیشترین حجم معتادان متجاهر دارای زخم باز را دارد، ادامه داد: مرکزی توسط بهزیستی و با همکاری موسسات مردم نهاد فعال شده تا این قبیل از بیماران قبل از پذیرش در مراکز ماده ۱۶ زخم هایشان کاملا بهبود یابد و ترمیم شود و سپس به مراکز ماده ۱۶ جهت نگهداری اعزام شوند.

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه مرکزی به نام «احسانی» در تهران متولی این موضوع است، اضافه کرد: ظرفیت این مرکز ۴۰۰ نفر است و در حال حاضر ظرفیت آن تقریبا تکمیل شده است، اما به تدریج افرادی که زخم هایشان بهبود یافته به مراکز ماده ۱۶ برای نگهداری ارجاع می‌شوند و فرصت برای دیگران مهیا خواهد شد.

✍️ دیدگاه شما 🙏