توافق ترکیه و روسیه در خصوص جلوگیری از تخلفات در سوریه

پایگاه خبری / تحلیلی نگامولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ابراز داشت که با ترکیه در رابطه با جلوگیری از تخلفات در سوریه به توافق رسیده اند.

ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ابراز داشت که با ترکیه در رابطه با جلوگیری از تخلفات در سوریه به توافق رسیده اند.

پوتین در چهارچوب اجلاس BRICS در برزیل، خطاب به روزنامه نگاران در رابطه با تحولات اخیر در سوریه توضیحاتی ارائه کرد.

وی با ارزیابی سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در رابطه با ینکه داعش را در سوریه شکست داده اند، گفت: “ایالات متحده امریکا نیز سهیم بود. ولی با در نظر گرفتن ابعاد عملیات نظامی و نتایج آن، هر نگاه بی طرفی میتواند نقش روسیه در این منطقه را ببیند.”

پوتین با ابراز اینکه تروریستهای سوریه میتوانند تهدیدی برای همه کشورها منجلمه اروپا باشند، افزود: “باید تلاشی مشترک در مبارزه با آنها از خود نشان دهیم.”

رئیس جمهور روسیه ضمن اظهار اینکه ماموریتهای بسیاری در ادلب و شرق رودخانه فرات وجود دارد که باید به اتمام برسند، گفت: “ارتش امریکا نیزز هنوز دراین منطقه است و همانگونه که بارها گفته ایم، موجودیت امریکا در این منطقه را مشروع نمیدانیم.”

پوتین با اشاره به اینکه با اردوغان رئیس جمهور ترکیه در ارتباطی بسیار قوی میباشند، افزود: “میدانم که علیه سازمانهای خاصی، دارای نگرانیهای مختلفی میباشد. با در نظر گرفتن همکاریهایمان، طرف ترک نگرانیهاش در رابطه با همکاری و وضعیت فعلی همکاران روسش را بر زبان خواهد آورد. اگر واقعا تخلفاتی مشاهده کنیم، آماده مقابله با آن هستیم. در آخرین گفتگوی تلفنی مان در این رابطه به توافق رسیدیم.”