توافق کشورهای عضو ناتو بر سر “افزایش فعالیتهای یافتن راه حل سیاسی در سوریه”

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدبیر کل سازمان دفاعی ناتو، ابراز داشت که با اعضای اتحاد، در رابطه با “افزایش فعالیتهای راه حل سیاسی در سوریه” به توافق رسیدیم.

ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان دفاعی ناتو، ابراز داشت که با اعضای اتحاد، در رابطه با “افزایش فعالیتهای یافتن راه حل سیاسی در سوریه” به توافق رسیدیم.

دبیر کل ناتو اظهار داشت که اعضای اتحاد در رابطه با تحولات موجود در شمال شرق سوریه، مباحثه ای “واضح و صادقانه” انجام داده و اعلام داشتند که از یک راه حل سیاسی با تمرکز بر “آینده” حمایت میکنند.

استولتنبرگ پس از اولین نشست اجلاس وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو که در بروکسل پایتخت بلژیک برگزار گردید، جلسه ای مطبوعاتی برگزار کرد.

وی با اشاره به اینکه اختلاف نظرهایی میان اعضای ناتو در رابطه با سوریه وجود دارد، گفت: “در خصوص سوریه، مباحثه ای واضح و صادقانه انجام دادیم. همه اعضای سازمان به آینده متمرکز شدند. در راستای تحولات اخیر، خشونتها به میزان بالایی کاهش یافت. بر همین اساس در خصوص افزایش فعالیتهای راه حل سیاسی برای سوریه، توافق حاصل نمودیم.”

استولتنبرگ با اشاره به اینکه متحدان در ناتو، نگرانیهای امنیتی مشروع ترکیه را نیز قبول کردند، اظهار داشت که برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه، باید مسئولیتهای بین المللی نیز افزایش یابد.

دبیر کل سازمان دفاعی ناتو همچنین اعلام داشت که کشورهای عضو ناتو در خصوص حمایت از دستاوردهای به دست آمده علیه داعش و به جای آوردن تعهدات مرتبط با عملیات وماموریتهای موجود در منطقه نیز اعلام همفکری نمودند.