توبیخ مجری تلویزیون به دلیل انتقاد از قطعی مداوم برق/ قدسیه صالحی نتوانست بر اندوه و احساسات شخصی غلبه کند!!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام«قدسیه صالحی»، مجری زن برنامه «سلام تهران» در شبکه پنج تلویزیون ایران که روز ۱۷ تیر ۱۴۰۰ از دولت «حسن روحانی» بابت قطعی مداوم برق در ایران انتقاد کرده و خواستار استعفای پیش از موعد هیات دولت شده بود، از سوی مدیران این شبکه توبیخ شد.

«سعید آشناب»، مدیر شبکه استانی تهران به خبرگزاری «تسنیم» گفته است: «خانم قدسیه صالحی که از مجریان جوان و دغدغه‌مند سیما است، نتوانست بر اندوه و احساسات شخصی غلبه کند و بدون هماهنگی با سردبیر برنامه و خارج از چارچوب حرفه‌ای، به بیان مطالبی پرداخت که به توبیخ نام‌برده منجر شد.»

او افزود: «شبکه پنج سیما به عنوان عضوی کوچک از خانواده دغدغه‌مند رسانه ملی، همدلی با مردم شریف و رشید کشور را افتخار دانسته و انعکاس مشکلات‌شان را وظیفه خود می‌داند. در روزهای اخیر که قطع بی‌برنامه برق مشکلات فراوانی را بر مشکلات جاری مردم افزوده و فرصت را برای دشمنان قسم خورده ایران عزیز مهیا کرده تا کلیت نظام را به ناکارآمدی متهم کنند، وظیفه رسانه‌ای حکم می‌کند زبان گویای مردم و پل ارتباطی آن‌ها با مسوولان باشد.»

ویدیوی انتقادهای قدسیه صالحی در برنامه روز پنج‌شنبه سلام تهران بارها در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد. او در بخشی از این مونولوگ، خطاب به مسوولان دولتی گفته بود: «چه کاریه که تا آخرش وایسید؟ همین الان دولت رو تحویل بدید و خلاص شید. خسته‌اید و نمی‌تونید دولت رو اداره بکنید دیگه. این فیلم‌هایی که از اتفاقات بعد از قطعی برق در فضای مجازی پخش می‌شه، دل همه رو به درد می‌آره. شماها چه‌طوری دل‌تون به درد نمی‌آد؟ چه مدلی زندگی می‌کنید که حال‌تون بد نمی‌شه؟ در آی‌سی‌یوی بیمارستان‌ها با نور موبایل تلاش می‌کنند بیمارهاشون رو زنده نگه دارن. این فاجعه‌‌ است. شما چرا بهتون برنمی‌خوره؟»

این مجری جوان تلویزیون حکومتی ایران در ادامه به صحبت‌های سخن‌گوی «کمیسیون انرژی» مجلس شورای اسلامی هم واکنش نشان داده و گفته بود: «چی می‌تونم بگم تا اتفاق بهتری رخ بده؟ هیچی، فقط بگیم مردم باید صبور باشن. اما صبوری هم فایده نداره آخه. همین دیروز سخن‌گوی کمیسیون انرژی مجلس گفت به مردم بگید تا یک ماه آینده وضعیت همینه. یعنی تا یک ماه آینده ما روزی سه بار باید برق‌مون قطع بشه؟ بعد هیچ‌کس نباید عذرخواهی کنه؟ هیچ‌کس نباید توضیح بده؟ دست‌تون درد نکنه!»

مدیران سازمان صداوسیما در حالی این مجری تلویزیونی را توبیخ کرده‌اند که طی روزهای گذشته و با افزایش ساعات قطعی برق در شهرهای مختلف ایران، علاوه بر اعتراضات گسترده مردم در شبکه‌های اجتماعی، تجمعات خیابانی پراکنده‌ای نیز در چندین شهر ایران شکل گرفت و عده‌ای از مردم با تجمع مقابل ادارات برق، خواستار پاسخ‌گویی مسوولان و توقف قطعی‌های پیاپی برق شهری شدند.