توصیه اردوغان به کسانی که دست به اقدامات علیه ترکیه میزنند: کمی تاریخ بخوانید

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهوری ترکیه: “به کسانی که به تحریک استعمارگران می‌خواهند علیه ترکیه اقداماتی انجام دهند توصیه می‌کنم تا کمی تاریخ بخوانند”

به گزارش ت رت فارسی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه طی سخنانی در مراسم آغاز فصل صید ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در بندر گیره‌سون اعلام کرد: ترکیه نه حق کسی را غصب می‌کند و نه اجازه می‌دهد کسی حقش را پایمال کند.

اردوغان با اشاره به اینکه امسال انتظار دریافت خبرهای خوشحال کننده از دریاها را دارند گفت: کشف  320 میلیارد مترمکعب گازطبیعی در دریای سیاه نشان میدهد که نه تنها خود آب بلکه بستر زیر آن نیز پربرکت است. کشتی تحقیقاتی اوروچ رئیس فعالیت‌های مربوط به تحقیقات زمین شناسی در شرق دریای مدیترانه را با قاطعیت تمام ادامه میدهد. انشالله همانند دریای سیاه در کوتاه مدت خبرهای خوشحال کننده‌ای از مدیترانه نیز دریافت خواهیم کرد.

رئیس جمهوری همچنین گفت: “به عنوان ملت ترکیه نه حق کسی را غصب کرده و نه اجازه میدهیم کسی حق‌مان را پایمال کند. به هیچ وجه اجازه راهزنی و تاراج در دریای مدیترانه و اژه را نخواهیم داد. هیچ کس نمی‌تواند ترکیه را که صاحب طولانی‌ترین نوار ساحلی در مدیترانه است، به سواحل آنتالیا محدود کند. قاطعانه از حقوق ملت خود و ترک‌های قبرس در دریا‌ها دفاع می‌کنیم. به کسانی که به تحریک استعمارگرانی که تا گذشته‌ای نه چندان دور چپاولگری می‌کردند، می‌خواهند علیه ترکیه اقداماتی انجام دهند توصیه می‌کنم تا کمی تاریخ بخوانند”.