توصیه به اصولگرایان برای دست نزدن به اقدامات خطرناک

✍️حسین یزدی

اصولگرایان می‌دانند جو بایدن رفیق قدیمی و ۴۰ ساله جواد ظریف است و در صورت پیروزی بایدن اقدامات این دو به یکباره می‌تواند همه چیز را در کشور به نفع ائتلاف راست‌های سنتی و مدرن تغییر دهد.


‏و حال با بالا رفتن شانس پیروزی بایدن آن‌ها به شدت ترسیده‌اند و می‌خواهند قال قضیه را بکنند.

آنان تصور می‌کردند که ترامپ به راحتی پیروز انتخابات خواهد شد.


‏و در صورت پیروزی او هم نیروهای آمریکایی را از منطقه خارج خواهد کرد و هم نه کاری به حقوق بشر دارد و نه برای او فرقی دارد با چه جریانی در ایران مذاکره می‌کند.


‏او تاجر است و می‌تواند رفیق خوبی برای اصولگرایان شود همانطور که کیم جونگ اون امروز رفیق صمیمی ترامپ است.

ولی اگر بایدن رئیس جمهور آمریکا شود او فقط با اصلاح‌طلبان و راست‌ها (بلوک حامی غرب) مذاکره خواهد کرد و هسته سخت قدرت متمایل خواهد شد به سوی علی لاریجانی، همان کسی که اصولگرایان به خاندان او تاختند و زیر میز شراکت با آن‌ها زدند و همچنین نمی‌توانند او را در شورای نگهبان حذف کنند.

پس برنامه اصولگرایان این است که مقدمات بساط استیضاح روحانی را از حالا بر پا کنند و در صورت پیروزی بایدن وارد یک جنگ سیاسی بزرگ شوند، اشتباهی که آن‌ها را نابود خواهد کرد چون بایدن با آن‌ها سرمیز نخواهد نشست.


همچنین آن‌ها باید بدانند در صورت پیروزی ترامپ هم اگر با او به توافق برسند آن‌ها جوابی به حامیانی که ۴۲‌سال آن‌ها را ضد غرب تربیت کرده‌اند نخواهند داشت و دچار شکست از درون خواهند شد، وضعیتی که اصلاح‌طلبان هم با آن گرفتار هستند چون اگر جریان چپ‌گرا و دموکرات اصلاح‌طلبان از علی لاریجانی حمایت کنند برای همیشه نابود خواهند شد چون هیچ پاسخی برای هواداران و بدنه اجتماعی خود ندارند و همچنین بدنه اجتماعی آن ها به هیچ عنوان به علی لاریجانی رأی نخواهند داد و این برای راست‌ها خیال و رویا است که اوضاع خوب خواهد شد و کسی هم می‌آید و برای آن‌ها تکرار خواهد کرد.


من به آن‌ها می‌گویم که اقدامات آن‌ها در گذشته موجب شده همه حالت‌ها و وضعیت‌ها قفل شود و شرایط سیاسی کشور در یک بن‌بست تمام عیار قرار بگیرد و دیگر در این بن‌بست دست به اقدامات خطرناکی نزنند و بگذارند روند گذار خود به خود طی شود.