توضیحات جانسون درباره تغییرات محدودیت‌های کرونایی در انگلیس

پایگاه خبری / تحلیلی نگامنخست وزیر انگلیس تصمیمات جدید دولت در لغو مرحله‌ای محدودیت‌های اعمال شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کووید-۱۹ را توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز طی سخنانی با مردم این کشور به شرح تصمیمات جدید دولت در لغو محدودیت‌ها و تغییرات در تدابیر پیشگیری از شیوع ویروس کووید-۱۹ پرداخت.

وی درباره لغو محدودیت‌های کرونا گفت: کارگران کارخانه و ساختمان که دور کاری برای آنها غیرممکن است، می‌توانند به محل کارشان برگردند اما بهتر است برای رفت‌وآمد از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکرده و مراقبت حداکثری داشته باشند. از روز چهارشنبه تعداد بیشتری از اقشار مردم می‌توانند از خانه خارج شده و نرمش کنند.

نخست وزیر انگلیس در ادامه افزود: اعضای یک خانواده می‌توانند در پارک نشسته و با خودروی شخصی جابجا شده و در مسابقات ورزشی شرکت کنند. رعایت فاصله اجتماعی ضروری بوده و سرپیچی از آن مستلزم جریمه نقدی است.

وی همچنین گفت: در مرحله دوم، برخی از فروشگاه‌ها اول ژوئن در بهترین حالت بازگشایی شده و دانش‌آموزان می‌توانند به مدارس‌شان بازگردند. در مرحله سوم در ماه جولای برخی از هتل‌ها و اماکن عمومی به شرط رعایت فاصله اجتماعی و تامین امنیت محیط، باز خواهند شد.

نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: بواسطه این تدابیر از وقوع یک فاجعه پیشگیری کردیم، در غیر اینصورت احتمال مرگ نیم میلیون انسان مطرح بود. برای جلوگیری از موج دوم باید مراقب بوده و به کنترل این ویروس و نجات جان بیماران ادامه دهیم.

جانسون تاکید کرد: یک سیستم ۵ مرحله‌ای را اجرا کردیم، در مرحله نخست هیچ مورد بیماری در انگلیس نخواهد ماند و مرحله پنجم نیز نشان‌دهنده بحرانی‌ترین وضعیت است. در طول دوران قرنطینه در مرحله چهارم قرار داشتیم و با فداکاری شما به مرحله سوم رسیدیم.

به گزارش وزارت بهداشت انگلیس شمار قربانیان ویروس کووید-۱۹ در این کشور به ۳۱ هزار و ۸۵۵ نفر رسیده و در مجموع ۲۱۹ هزار و ۱۸۳ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند. انگلیس بعد از آمریکا بیشترین قربانی کرونا در جهان را داشته و در اروپا نیز در صدر قرار دارد.