توضیح حسن نوروزی درباره نامه ۱۱۴ نماینده مجلس در خصوص عملکرد بیژن زنگنه به سران قوا/ این نامه مقدمه استیضاح وزیر نفت است/ مجلس یازدهم حزب اللهی است و با زنگنه تعارف ندارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ حسن نوروزی گفت: این نامه نوعی تذکر در خصوص شرایط فعلی کشور است و طبیعتا بعد از این تذکر استیضاح است و ایشان باید حواسشان را جمع کنند و بدانند که این مجلس با ایشان تعارف ندارد و همان طور که مقام معظم رهبری فرموند این مجلس، مجلس حزب الله با اکثریت جوان است و تعارف ندارد.

حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه ۱۱۴ نماینده مجلس به سران قوا در خصوص وزیر نفت گفت: این نامه مقدمه استیضاح است و برای استیضاح هم در حال جمع آوری امضا هستیم.

وی تصریح کرد: انتظار می رود که آقای زنگنه در این شرایط حساس کنونی کشور دقت و شرایط را پیچیده نکنند. شرایط کشور شرایط سختی است و باید در خصوص فروش نفت و بنزین و فرآورده های نفتی دقت شود تا در داخل کشور دچار مشکل نشویم.

این نمانیده مجلس یازدهم درباره انگیزه انتشار این نامه به سران قوا اضافه کرد: ما فکر می کنیم این کارها باید انجام شود و این اخطار ها را باید به وزیر داد تا ایشان احساس کنند که شرایط تحریمی و حساسی است و گیوه ها را ور بکشند و کار کند.

حسن نوروزی گفت: این نامه نوعی تذکر در خصوص شرایط فعلی کشور است و طبیعتا بعد از این تذکر استیضاح است و ایشان باید حواسشان را جمع کنند و بدانند که این مجلس با ایشان تعارف ندارد و همان طور که مقام معظم رهبری فرموند این مجلس، مجلس حزب الله با اکثریت جوان است و تعارف ندارد.

نوروزی در پایان گفت: بعد از این نامه استیضاح است و چون قبل اینگونه بود که موضوعات کرسنت و… بود و نمایندگان قبل ملاحظه می کردند ولی ما نمی توانیم شرایط را اینگونه ببینیم.

گفتنی است شب گذشته وزیر نفت با شرکت در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت که در نامه ای اعلام کرده که حاضر است در حضور سران قوا و نمایندگان مجلس به انتقادها پاسخ دهد.