تولید کپسول گاز طبیعی توسط یک مهندس ایرانی در ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، یک مهندس ایرانی کارخانه تولید کپسول گاز طبیعی برای نصب در خودرو را با ۳ میلیون دلار هزینه، در استان وان ترکیه احداث کرد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مهدی فیروزی مهندس ایرانی پس از تایید طرحش توسط دانشگاه یوزونجی ییل وان ترکیه حدود ۳ میلیون دلار برای احداث کارخانه کپسول گاز طبیعی فشرده جهت استفاده در خودرو، هزینه و آن را راه‌اندازی کرد.

کارخانه فوق، طبق آخرین تکنولوژی آلمان و در زمینی به مساحت چهار هکتار احداث شده و با استخدام ۲۰ مهندس و ۱۵۰ کارگر تولید خود را آغاز کرده است.

در این کارخانه کپسول‌های فشرده تولید می‌شود و خودروهای گازسوز برای ذخیره گاز طبیعی از آنها استفاده کنند. بدین ترتیب مصرف سوخت در ترکیه کاهش می یابد.

مهندس مهدی فیروزی در این زمینه به خبرنگار آناتولی در وان گفت:

«احتمال انفجار این کپسول‌ها به هیچ‌وجه وجود ندارد. خودروهایی که گاز طبیعی مصرف می‌کنند از ماشین‌های دارای سیستم ال.پی.جی دارای کیفیت بسیار بهتری هستند.

وان برای سرمایه‌گذاری پتانسیل بسیار خوبی دارد. مسئولین این استان نیز همکاری بسیاری خوبی دارند. به این دو دلیل، وان را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردم.

امیدواریم اقدامات ما راه را برای دیگر سرمایه‌گذاران باز کند. مطمئنم که منطقه از این کارخانه استفاده بسیاری خواهد کرد. احداث کارخانه تولید کپسول گاز طبیعی باعث ایجاد اشتغال در وان نیز می‌شود.